Pasveikinti Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato medalininkai

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Treneris Deimantas Jusys (kairėje) su savo auklėtiniais: Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate aukso ir sidabro medalius iškovojusiu Andriumi Skuja ir sidabro medalį pelniusiu Jonu Spudžiu.
Šiaulių sportininkai pasiekė puikių rezultatų Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate. Du Lietuvos rinktinei atstovaujantys šiauliečiai pelnė aukščiausios prabos medalius, kitiems sekėsi patekti į geriausiųjų dešimtukus. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino auksą ir sidabrą pelniusį Andrių Skują ir sidabro medalio laimėtoją Joną Spudį.

Bydgoščiuje, Lenkijoje, birželio 1–5 dieną vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate, kuriame dalyvavo sportininkai iš 42 valstybių, Lietuvos rinktinė iškovojo 7 medalius. Net tris aukščiausios prabos medalius pelnė šiauliečiai.

Andrius Skuja šventė dvigubą pergalę – tapo F46 klasės ieties metimo Europos čempionu ir rutulio stūmimo rungties vicečempionu. Jis pagerino žemyno pirmenybių ir Lietuvos rekordus. Jonas Spudis Senojo žemyno pirmenybių F64 klasės varžybose užėmė antrą vietą ir pasipuošė sidabro medaliu.

Šiaulių savivaldybėje Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato medalinikus ir trenerius Deimantą Jusį ir Tolvydą Skaliką pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Sportininkų pagerbime dalyvavo ir Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

„Čempionate dalyvavo apie 1200 dalyvių, tikrai nebuvo lengva. Tokiais atvejais labai padeda patirtis, nes jaudulys dažnai pakiša koją. Už paramą ir palaikymą esame dėkingi tiek miestui, tiek ir privatiems savo rėmėjams. Pavyzdžiui, bendrovės „Sovli“ skirtu mikroautobusu ne tik vykome į šį čempionatą, juo naudojamės kasdien. Aš pats sėdu prie vairo ir iš namų paimu neįgaliuosius jaunuosius sportininkus, po treniruotės parvežu namo. Tai labai patogu ir mums yra didelė pagalba“, – pasakojo treneris Deimantas Jusys.

Gerai čempionate pasirodė ir kiti sportininkai, kuriems kiek pritrūko iki medalių, tačiau pavyko pagerinti ne tik asmeninius, bet ir šalies rekordus. Šiauliuose sportuojantys atletai sudaro šalies rinktinės pagrindą.

Egidijus Valčiukas čempionate iškovojo ketvirtąją vietą F41 klasės rutulio stūmimo rungtyje, rutulį nustūmęs 9 metrus 41 centimetrą. Egidijus ieties metimo rungtyje iškovojo penktąją vietą.

Ramūnas Rojus debiutiniame Europos žmonių su negalia Europos čempionate užėmė penktąją vietą. F57 klasės ieties metimo varžybose dalyvavęs klubo „Šiaulietis“ sportininkas ietį nuskraidino 29 metrus 78 centimetrus. Tai – asmeninis paraatleto rekordas. Rutulio stūmimo rungtyje Ramūnas užėmė penktąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.

Augustas Vaitaitis Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionato T38 klasės 400 metrų bėgimo rungtyje finišo tiesiąją kirto šeštas – per 1 minutę 0,67 sekundės ir pagerino Lietuvos rekordą.

Silva Simanavičienė Europos čempionato T12 klasės rutulio stūmimo rungtyje įrankį nustūmė 7 metrus 10 centimetrų ir užėmė septintąją vietą.

Eugenijus Vaičaitis pagerino asmeninį rekordą ir Europos čempionato F34 klasės ieties metimo rungtyje užėmė aštuntąją vietą. D. Jusio auklėtinis įrankį Bydgoščiaus stadione numetė 19 metrų 36 centimetrus ir pagerino Lietuvos rekordą. Rutulio stūmimo rungtyje užėmė devintąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.