Janoniečių pasiekimai pirmajame Nacionaliniame Aplinkosaugos egzamine

Juliaus Janonio gimnazijos komanda puikiai pasirodė Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine, o IV c klasės mokinė Ignė Vincenta Katinaitė (trečia iš kairės) pateko į geriausiųjų dešimtuką.

 

Pirmasis Lietuvoje Nacionalinis Aplinkosaugos egzaminas, organizuotas spalio 24-ąją, Kovos su klimato kaita dieną, vyko internetu. Jame varžėsi 11 000 dalyvių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių. Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas buvo sudarytas iš 20 klausimų, skirtas pasitikrinti savo aplinkosaugines žinias bei įgyti naujų klimato kaitos, žiedinės ekonomikos, rūšiavimo, energetikos bei gyvosios gamtos temomis.

Egzamino klausimus bei edukacinį turinį dalyviams rengė kompetentinga ekspertų taryba, kurią sudaro specialistai iš akademinio, nevyriausybinio, verslo ir valstybinio sektorių.

Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai atskleidė niūrią tiesą – dalyvių žinios apie aplinkos apsaugą siekia 5 balus iš 10. Egzaminą laikę dalyviai geriausiai išmano energetiką, o prasčiausiai – pilietinio aktyvumo ir gyvosios gamtos temas.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai aktyviai įsitraukė į šį projektą – pateikėme 137 dalyvių paraiškas. Nekantriai visą lapkričio mėnesį laukėme rezultatų.

Organizatoriai nusprendė apdovanoti dešimt geriausiųjų. Į dešimtuką pateko ir Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistė, IV c klasės mokinė Ignė Vincenta Katinaitė!

Apdovanojimų ceremonija vyko Europos parko konferencijų centre (Vilniaus rajonas). Ten susipažinome ir turėjome galimybę pabendrauti su finalistais iš kitų Lietuvos gimnazijų. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas visiems dalyviams palinkėjo darnos su gamta, linkėjo, kad egzaminas taptų tradicija. Nyderlandų Karalystės ambasadorius Jack Twiss Quarles van Ufford savo sveikinimo kalboje pajuokavo, kad jaučiasi lyg turintis palaikymo komandą – taip jis atkreipė dėmesį į oranžinius janoniečių šalikėlius, juk oranžinė – nacionalinė Nyderlandų spalva!

Po apdovanojimų ceremonijos dar apžiūrėjome Europos parko skulptūrų ekspoziciją, kurių čia priskaičiuojama arti 200! Vaikščiodami pamatėme įdomių meno kūrinių, kuriuos sukūrė užsienio bei Lietuvos menininkai, iš kurių pats įspūdingiausias buvo paminklas skirtas Europos centrui, jį sukūrė Lietuvių menininkas Gintaras Karosas. Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą organizavo Žaliosios politikos institutas, LRT ir Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje. Projektą globoja Aplinkos ministerija.

Sveikiname janoniečius, surinkusius daugiausia taškų Aplinkosaugos egzamine!

Ignė Vincenta Katinaitė, IV c

Urtė Pauliukėnaitė, IV f

Rugilė Ramoškaitė, III a

Austė Lacytė, III c

Urtė Marija Budrytė, III d

Aleksandra Vaišvilaitė, IV e

Robertas Pampikas, III a