Inžinerinis išsilavinimas – pamatas paklausioms darbo pozicijoms

Gimnazijos nuotr.

 

Sausio 29 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos II KTU klasė kartu su karjeros specialiste A. Abukaitiene ir informacinių technologijų mokytoja N. Bružaite vyko Kauno technologijos universitetą, kuriame atliko chemijos laboratorinius darbus modernioje laboratorijoje bei praktiškai susipažino su šioje mokymo įstaigoje rengiama studijų programa “Cheminė technologija ir inžinierija”.

Vėliau gimnazistai vyko į pažintinį profesinio veiklinimo vizitą, į “Agrokoncerno įmonių grupės” centrinį padalinį, esantį Babtuose. “Agrokoncerno įmonių grupė” šiuo metu yra vienintelė žemės ūkio sektoriaus įmonių Lietuvoje, taip pat turinti ir nuosavą mokslinį padalinį.. Įmonė siekia palengvinti žemdirbystės darbus, įtraukdama inžineriją bei cheminius, biologinius ir kitus tyrimus. Inžinieriai dirbantys Agro įmonėje gamina ir testuoja įvairius, modernius ūkio įrenginius, siekia paspartinti bei palengvinti žemdirbystės ir su ja tiesiogiai susijusius darbus.

“Agrokoncerno” įmonių grupėje didelė dalis darbuotojų yra jauni specialistai, kurie jau studijų metu atlieka praktiką, gauna įmonės stipendiją, o po studijų įsidarbina. “Agrokoncerno” įmonių grupės vystomiems projektams per ateinančius 3-4 metus reikės didelio skaičiaus inžinierinės krypties specialistų.

Įmonės veiklas gimnazistams pristatė Marketingo ir komunikacijos skyriaus projektų vadovė Ž. Mediekšienė, laboratorijoje pasitiko laboratorijos vadovė V. Panasevičienė, produkto vadovas S. Diliautas pristatė naujus mašinų konstrukcinius ir technologinius sprendimus, paaiškino galimybes taikyti išmaniąsias ūkininkavimo technologijas, atsakė į gimnazistams rūpimus klausmus.Tokiuose vizituose moksleiviai, matydami ateities perspektyvas, aktyviau rinksis inžinerijos mokslus.