Europos pinigų viktorinoje Lietuvai atstovaus komanda iš Šiaulių

Mokyklos nuotr.
Šiaulių Gegužių progimnazijos aštuntokai Lukas Svidulevičius ir Vilius Juozapaitis su mokytoja Ieva Rafael vyks į Europos pinigų viktorinos finalą Briuselyje.

6-ą kartą Lietuvos bankų asociacijos (LBA) surengtame Europos pinigų viktorinos nacionaliniame etape geriausią rezultatą pasiekusi komanda iš Šiaulių Gegužių progimnazijos gegužės 15–16 dienomis atstovaus Lietuvai tarptautiniame finale, kuris po trejų metų pertraukos vėl vyks gyvai Briuselyje.

Kovo 30 dieną nuotoliniu būdu vykusiame viktorinos Lietuvos nacionaliniame etape varžėsi per 2 300 vaikų iš 84 šalies mokyklų.

Pirmąją vietą pelnė teisingai į visus 15-a viktorinos klausimų atsakę ir greičiau už kitus dalyvius tai padaryti spėję Šiaulių Gegužių progimnazijos aštuntokai Lukas Svidulevičius ir Vilius Juozapaitis. Anot jų pedagogės Ievos Rafael, matematikos ir informacinių technologijų mokytojos metodininkės bei ekonomikos mokytojos ekspertės, gerą rezultatą labiausiai bus nulėmęs glaudus bendravimas ir pačių mokinių domėjimasis finansų temomis.

I. Rafael viktorinai užregistravo iš viso 18-a vaikų. Šiaulių Gegužių progimnazija renginyje dalyvavo pirmąkart.

Finale Lietuvos atstovai varžysis su kitų šalių dalyviais ir galės laimėti Europos bankų federacijos (EBF) įsteigtus piniginius prizus. LBA finansuos mokinių ir kartu vykstančios mokytojos kelionę.

Nuo 2017 metų rengiama EBF inicijuota pinigų viktorina praėjusiais metais pritraukė per 1 500 dalyvių iš Lietuvos ir iš viso 50 000 dalyvių iš bemaž 30 žemyno valstybių. Pernai nuotoliniu būdu vykusiame finale į geriausiųjų penketuką pateko Norvegijos, Italijos, Airijos, Serbijos ir Maltos komandos.