102 ir 98 metų vokiečių pora švenčia 80-ąsias vestuvių metines

Redakcijos archyvo nuotr.

Gottfriedui Schmelzeriui tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. „Mes radome bendrą kalbą nuo pirmos akimirkos“, – sakė 102 metų vokietis savo bute Bad Sobernheime, į pietvakarius nuo Vokietijos Mainco miesto.

Su žmona Ursula jis susipažino dirbdamas administracinį darbą Berlyne. Netrukus jiedu susituokė – lygiai prieš 80 metų – 1944-aisiais. Reino krašto ir Pfalco žemės kanceliarijos duomenimis, Schmelzeriai yra ilgiausiai susituokusi pora Vokietijoje. Žemės premjerė Malu Dreyer pasveikino juos asmeniškai.

„Man buvo vos 19, o mano vyrui – 22-eji“, – prisimindama vestuves sakė 98 metų Ursula. Jis atvyko į Berlyną metais anksčiau iš Rumunijos. „Meilė iš pirmo žvilgsnio? Ne“, – sakė Ursula, bet pridūrė: „Jis buvo atkaklus. Jis norėjo manęs. O aš nebuvau prieš“.

„Palydėjau ją į traukinį, o kai ji atsisveikino, nuėjau su ja ir nuo tada visada su ja eidavau“, – paaiškino G. Schmelzeris.

Pora su malonumu prisimena įvykių kupiną gyvenimą. „Mes dažnai keliaujame į savo prisiminimus“, – apie pokalbius su vyru sakė Ursula.

„Mūsų vestuvėms buvo iškilusios kelios kliūtys“, – prisiminė 102 m. Gottfriedas. Reikalingų dokumentų nepavyko rasti, nes atsakinga Berlyno registro įstaiga buvo subombarduota. Po kurio laiko pavyko išsiaiškinti, kad dokumentai saugomi Harco kalnuose. G. Schmelzeris nedelsdamas ten išvyko. „Kitą dieną galėjome susituokti“, – sakė jis.