Skirtingų kultūrų paslaptys – kviečiame į kultūrų medžioklę!

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Kartu mes stipresni
Ar kada susimąstėte, kiek daug įvairių tautų pėdsakų ir kultūrinio paveldo slepiasi mūsų aplinkoje? Naujas „skrastas.lt“ skyrelis ir publikacijų ciklas „Kultūrų medžiotojai“ kviečia pasiimti kavos puodelį ir išsiruošti į įdomią medžioklę daugiakultūriniame Lietuvos miške, aptikti įvairių tautų paliktus pėdsakus ir saugomą paveldą. Sumedžioti įdomūs faktai, negirdėtos istorijos, atrasti nauji artefaktai visiems taps skaitymo puota su vaizdu į turtingą etninį, kultūrinį peizažą po Lietuvos skliautu.

Šiandien Lietuvoje gyvena daugiau kaip šimto tautybių žmonių, tad nenuostabu, kad šalyje gausu kitų kultūrų atspindžių – nuo architektūros iki kulinarinio paveldo. Atveriame internetinį kanalą unikaliai galimybei pažinti ne tik plačiau ir iš seniau Lietuvoje įsikūrusių tautų, bet ir tų tautų istoriją bei tradicijas, kurių galbūt net nesame tikėjęsi sutikti Lietuvoje, tačiau kurios kruopščiai saugo savo kultūrinį savitumą, gyvendamos už tūkstančių kilometrų nuo savo šaknų.

Šio skyrelio tikslas – pabrėžti tai, ką vadiname kultūriškai „unikalu“. Tai bus ir įdomus kitų tautų kultūrinis paveldas, Lietuvai nebūdingi pastatai ar kiti objektai, pasaulinio garso stiliaus parkai, ryškios istorinės asmenybės iš kitų šalių, kurios paliko reikšmingą pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje, kitų tautų papročiai, kurių iki šiol laikomasi bendruomenėse ar šeimose, apeigos, šventės, ritualai, kulinarinis paveldas ar net su technika susijęs daiktas, meno, muzikos ar literatūros kūrinys...

Kultūrų pažinimas – tai kelias į toleranciją ir bendradarbiavimą, nes mes dažniausiai bijome to, ko nežinome. Ir atvirkščiai – kuo daugiau pažįstame įvairių kultūrų žmonių, kuo daugiau turime multikultūrinės patirties, tuo laisviau jaučiamės, tuo vieningesni esame. Iš tiesų, paradoksalu, tačiau kuo daugiau susidūrę su kitomis kultūromis, kuo giliau pažįstame savąją.

„Šiaulių krašto“ žiniasklaidos priemonių žurnalistai su malonumu jums pasakos neatikėčiausias istorijas. Tačiau kartu kviečia ir jus prisidėti prie šio kultūrinio žygio – dalinkitės su redakcija informacija apie tai, kas galbūt skubant praslysta pro akis ar atrodo nereikšminga, tačiau iš tiesų gali būti labai unikalu ar neįprastai kitoniška. Patirsite WOW efektą, kiek daug per vieno daikto istoriją galima papasakoti apie kitą tautą! Jūsų sumedžiotų istorijų laukiame el. paštu laiskai@skrastas.lt.

Į turtingą medžioklę po pasaulio kultūras jus išlydi „skrastas.lt“ ir Medijų rėmimo fondas.