V. Dambrauskas kviečia į neatšauktus parodų atidarymus

Asmeninė nuotr.
Šiaulietis menininkas Vilmantas Dambrauskas pakvietė Lietuvos menininkus prisistatyti atviroje „Facebook“ grupėje „Neatšaukti atidarymai“.
Dėl pasaulinės koronaviruso epidemijos grėsmės paskelbtas visuotinas karantinas tapo iššūkiu ne tik verslui, turizmui, bet ir kultūrai. Parodų lankymas, kultūriniai renginiai, susitikimai ir koncertai pamažu persikelia į internetą. Teatrai siūlo savo spektaklius online, didieji muziejai siūlo virtualius turus, neišeinant iš namų galima „aplankyti“ net tolimiausias galerijas.

Šiaulietis menininkas Vilmantas Dambrauskas kviečia meno mylėtojus į „Neatšauktus atidarymus“ – socialinio tinklo „Facebook“ atvirą grupę (Neatšaukti atidarymai / Not cancelled openings), kurioje prisistato aktyvūs Lietuvos menininkai.

„Parodų salės uždarytos, bet menininkai kūrė, kuria ir kurs. Nepasiduokime virusui. Neatšaukime parodų. Pristatykime per „saugų“ atstumą. ČIA. Jei norite. Sukurkime virtualią galeriją ir nepraraskime savo žiūrovo“, – rašoma grupės, kurioje beveik 800 meno mylėtojų ir kūrėjų, pristatyme.

Sukurtoje grupėje dailininkai, fotografai dalijasi kūrinių nuotraukomis, trumpame reportaže autorius prisistato ir kviečia „apsilankyti“ jo parodoje. Meno mylėtojui tai unikali galimybė pamatyti ne tik naujausius ar niekada neeksponuotus darbus, bet ir apsilankyti kūrėjo erdvėje, dirbtuvėse.

Idėjos autorius V.Dambrauskas teigia, kad „mes galime liūdėti, pasiduoti arba daryti tai, ką mes, kūrėjai, esame įpratę daryti – kurti. Galime daryti virtualias parodas.“

V Dambrauskas kviečia virtualioje galerijoje ir į savo dar nerodyto albumo „Balti žmonės. 2010-2020” premjerą.

Komentarai

biški irgi menininkas    Sek, 2020-03-29 / 19:53
Šita feisbukinė meno platforma perėjo į “aukštų” menininkų- profesionalų sambrūzdėlį, nes pats jos įkūrėjas jau neapžiojo tokio kiekio “meno” ir pasikvietė meno konsultantų kurie pradėjo atrinkinėti kas yra meninninkas profesionalas o kas ne. Pats idėjos autorius, kartais daro plakatus savo draugo parodai ir fotkina vestuves o kai nėra užsakymų, pasiima baltų marškinių ir pavaro “aukštąjį profesionalų meną”

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.