Šventiniu koncertu pažymėta Latvijos nepriklausomybės diena

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Koncerte, kurį inicijavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, dalyvavo svečiai iš Latvijos – pučiamųjų orkestras „Cesis“, Jelgavos vidurinės muzikos mokyklos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai.
Lapkričio 20 d. šiauliečiai buvo pakviesti į šventinį renginį, skirtą Latvijos nepriklausomybės dienai ir asociacijos „Baltų centras“ 20-mečiui. Koncerte, kurį inicijavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, dalyvavo svečiai iš Latvijos – pučiamųjų orkestras „Cesis“, Jelgavos vidurinės muzikos mokyklos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai.

Gimnazijai šiame koncerte atstovavo trimitininkai Austėja Venckutė ir Justas Drakšas (mokytojas Zigmas Drakšas), pianistė Martyna Vedeckytė (mokytoja Marija Kaubrienė), ir smuikininkė Bernadeta Januškaitė (mokytoja Nijolė Prascevičienė, koncertmeistė Daiva Šulcaitė). Justas vieną kūrinį atliko kartu su latvių orkestru ir sulaukė gausių aplodismentų, nors groti teko be repeticijų.

Koncerto programoje skambėjo Karlio Baumanio, Raimondo Paulo, Andriejaus Jurjanio, Antonio Vivaldi, Piotro Čaikovskio, Goego Telemano, Arvydo Žilinskio, Imano Kalninio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Pučiamųjų instrumentų orkestras specialiai šiam koncertui atliko ir keletą lietuvių kompozitorių kūrinių, kurie žiūrovų buvo sutikti gausiais aplodismentais.

Svečius iš Latvijos ir šiauliečių asociaciją „Baltų centras“ šventės proga pasveikino LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas, Šiaulių savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė ir Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo parapijos klebonas Gintaras Jonikas.

Pasak pučiamųjų orkestro „Cesis“ meno vadovo, Latvijos muzikos akademijos profesoriaus Janio Purinio, gražus bendradarbiavimas tarp Šiaulių ir Latvijos muzikantų vyksta jau ne vienerius metus ir jis spračiai plėtojamas toliau.

Asociacijos „Baltų centras“ vadovė dr. Regina Kvašytė renginio metu pažymėjo, jog jau tapo graži tradicija vienaip ar kitaip pažymėti Latvijos nepriklausomybės dieną. Ji pasidžiaugė, jog šis renginys vyko pilnutėlėje bažnyčios salėje ir visiems susirinkusiems padovanojo daug malonių akimirkų.

Pirmą kartą Šiauliuose koncertavusiems Jelgavos vidurinės muzikos mokyklos jauniesiems atlikėjams ir jų pedagogams šis koncertas buvo puiki proga pristatyti savo mokyklos talentingiausius atlikėjus ir kartu pamatyti Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos geriausius muzikantus. Viešnagės metu Jelgavos vidurinės muzikos mokyklos direktorė Zanė Andžanė su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktore dr. Regina Marozienė aptarė abiejų meninio ugdymo institucijų bendradarbiavimo galimybes.