Naujausios
Spalio 3 dieną Šiaulių dailės galerijoje atidaryta tėvo ir sūnaus dueto – Lino ir Beno Liandzbergių – paroda „Sekti save“.
L. Liandzbergis (g. 1965) – Vilniuje gimęs tapytojas, performansų, akcijų, instaliacijų, scenografijų, videomeno kūrėjas.
Autorius paveikslų kompozicijoms pasitelkia mobiliajame telefone fiksuotą asmeninių nuotraukų rinkinį. Paroda sudaryta iš kūrinių, kuriuos iš dalies inspiravo kelionės ar išvykos Lietuvoje bei svetur.
Naujoji kolekcija žymi ir naują menininko tapybos kryptį. Pastaruoju dešimtmečiu L. Liandzbergio paveiksluose dominavo popkultūros motyvai, skambus koloritas, ironiškos ir žaismingos aplikacijos, o naujuose kūriniuose galima stebėti, kaip kinta autoriaus raiška. Daugelyje naujosios serijos paveikslų ryškėja fotografijos įtaka ir jos bruožai, kūriniuose ima vyrauti tikroviški, menininko užfiksuoti vaizdiniai, dokumentiškumas. Autorius, regis, neatsisako ir jo kūrybai taip būdingų fantastinių motyvų ar paradoksalių sugretinimų.
B. Liandzbergis (g. 1997 m.) gyvena Vilniuje, kuria paveikslus, objektus įkvėptus kolektyvinių kultūrinių patirčių, mados bei subkultūrų fragmentų.
B. Liandzbergiui menas – ironijos ir paradoksų mišinys, atspindintis pasaulio sudėtingumą jauno menininko žvilgsniu. Per meną kūrėjas nagrinėja įvairias socialines problemas, kvestionuoja nusistovėjusias normas ir siekia suvokti savo vietą pasaulyje.
„Aš siekiu sukurti kūrinius, kurie iš pradžių patrauktų dėmesį, o vėliau paskatintų žiūrovą susimąstyti. Vaizduojami objektai ir žmonės dažnai atrodo tarsi svetimi elementai, trikdantys įprastą vaizdą, sistemą. Taip kviečiu žiūrovą suabejoti, kas iš tikrųjų yra pašalietis – mano kūrinio herojus, objektas ar mes patys?“ – sako B. Liandzbergis.
Paroda „Sekti save“ Šiaulių dailės galerijoje veiks iki spalio 31 dienos.