Pakiršinyje rungėsi šaltibarščių gamintojai: iš viso pagamino beveik 700 litrų patiekalo

Etninės kultūros ir amatų centro nuotr.
Šaltibarščių gamintojai įtemptai rungėsi, bet gerai nuotaikai tai netrukdė.
Šaltos rožinės sriubos gerbėjus sukvietė trečiasis respublikinis Šaltibarščių gaminimo čempionatas. Rugpjūčio 6 dieną čempionato dalyviai ir svečiai rinkosi į Pakiršinio kaimo bendruomenės ir Pakiršinyje įsikūrusio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro suorganizuotą jau tradiciniu tapusį renginį.

Šiemet smagiai praūžusiame čempionate dėl skaniausių, išskirtiniausių ir netradiciškiausių šaltibarščių gamintojo titulo susirungė 22 komandos iš Tauragės, Panevėžio, Kuršėnų, Kauno, Šiaulių rajonų ir kitur. Jos pagamino per 650 litrų šaltibarščių.

Trečiasis Šaltibarščių gaminimo čempionatas atnešė ir naujovių. Renginio pradžioje pakelta čempionato vėliava ir atidaryta Pakiršinio dvaro parke esanti pėsčiųjų alėja, gavusi „Šaltibarščių alėjos“ pavadinimą.

Čempionato dalyviai tradiciškai buvo suskirstyti į dvi grupes: vieni gamino netradicinius, neįprastus šaltibarščius, kiti – tradicinius. Komandų pagamintus šaltibarščius vertino organizatorių suburta komisija, kurios darbas šiemet buvo itin sunkus ir atsakingas – pagaminta net 30 rūšių šaltibarščių. Komisijos nariai ir renginio svečiai ragavo šaltibarščių su krevetėmis, graikiniais riešutais, varške, špinatais.

Grupėje „Šaltibarščiai kitaip“ nugalėjo „Šaltibarščių potvynis“ (Baisogalos bendruomenė) ir gavo Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Čepononio įsteigtą dovaną.

2 vietos laimėtojai – Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga, o 3 vieta atiteko „DLD“ (Panevėžio asociacijos DLD verslo klubo komandai).

Šauniausia tradicinių šaltibarščių gamintojų komanda pripažintas „Solidarumo samtis“ (Panevėžio jaunuolių dienos centro komanda). 2 vietos nugalėtojai – „Palonų bendruomenė“ (Radviliškio rajonas), 3 vietą laimėjo „Arūno vyrai“.

Specialiu čempionato apdovanojimu įvertinta daugiausiai – 150 litrų – pagaminusi baikerių komanda „Road bears“. Už ingredientų įvairovę apdovanota „Radviliukų“ komanda. Už bendravimą su publika įvertinta „Rožinės širdelės“ (Radviliškio rajono ŠKAC Pociūnų pramogų ir šokių salės komanda). Originaliausia komanda pripažinta „Še2va (Šeduvos miesto bendruomenės komanda), jie šaltibarščius pateikė sausame lede.

„Šaltibarštiškiausia“ komanda išrinkta „Rožinė svajonė“ (Baisogalos seniūnija). Drym tym „Šaltėsiai“ (Pakalniškių kaimo bendruomenės komandos) gaminti šaltibarščiai pripažinti „Seniausiais- autentiškiausiais šaltibarščiais“.

Renginio dalyvius ir svečius linksmino šaunūs muzikiniai duetai: Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, Violeta Riaubiškytė ir Vilius Tarasovas, Irūna ir Marius Jampolskis. Liaudies ir šiuolaikinės muzikos tradicijas „pynė“ modernizuoto folkloro grupė „Kitava“. Čempionatą vedė Violeta Mičiulienė – Stefutė.

Renginio metu maži ir dideli galėjo rasti įvairių veiklų: apsilankyti tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų mugėje, pažaisti lauko žaidimus, pasivaikščioti „Šaltibarščių alėja“ ar nusifotografuoti prie 3 metrų aukščio šaltibarščių krėslo. Dvaro rūmuose ir oficinoje veikė rankdarbių parodos, buvo eksponuojamos 2020 ir 2021 metų Šaltibarščių čempionatų nuotraukos, vyko edukacinės programos. Senųjų automobilių asociacijos „Retromobile“ atstovai dvaro parke pristatė senovinių automobilių ir motociklų parodą. Žemaitijos baikerių klubas „Road Bears“ demonstravo savo motociklus ir renginio svečius vaišino ant laužo keptu kugeliu.

Susijusios naujienos