Kiemuose – dainos ir Tautiška giesmė

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Draugystės prospekte skambėjo liaudiškos dainos su roko motyvais – čia koncertavo Rasa ir Kęstutis Stoškai.
Liepos 6 dienos vakarą šiauliečiai rinkosi daugiabučių namų kiemuose įvairiuose miesto rajonuose. Pirmą kartą juose skambėjo atlikėjų koncertai ir valstybės himnas.

20 valandą 30 minučių Rėkyvos, Pietinio rajono, Zoknių, Spindulio gatvės, Draugystės prospekto kiemai skambėjo nuo gyvos muzikos. Pasirodymus šiauliečiams dovanojo grupė „Vairas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras, Evaldas Vaikasas, Rasa ir Kęstutis Stoškai, Laura Remeikienė, Gabija Petrauskaitė ir Algimantas Butnorius.

Susidomėjusių miestiečių koncertuose netrūko – kai kurie kiemai užsipildė šimtais žmonių: jie ir siūbavo su trispalvėmis rankose, ir linksmai šoko prie pat atlikėjų, ir mojavo iš savo butų.

Po pusvalandžio visų koncertų dalyviai ir klausytojai giedojo Vinco Kudirkos "Tautišką giesmę".

Šiaulių kultūros centro renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė "Šiaulių kraštui" sakė, kad koncertų kiemuose idėją padiktavo neseniai pasibaigęs karantinas – stengtasi, kad būtų kuo mažesnė koronaviruso protrūkio rizika, bet kuo daugiau žmonių galėtų pasiklausyti gyvos muzikos.

A. Vaitkienė informavo, kad prioritetas buvo skiriamas erdvėms, kuriose – penki ir daugiau namų.

Renginių organizavimo skyriaus vedėja paminėjo, kad ateityje neplanuojama rengti panašių koncertų – nebent pasikartotų pandemija.

Komentarai

Emilija    Ant, 2020-07-07 / 18:55
Visa tai, kaip šiuo atveju buvo panaudotas Lietuvos valstybės himnas, balansuoja ant teisėtumo ribos.
:))))    Tre, 2020-07-08 / 10:27
daug namų supa aikšteles bulvare prie kaštonų alėjos ar Vilniaus/Varpo gatvių sankirtoje, tik kažkaip atranka jas aplenkė... o dar gi kiemai tarp Dvaro/Vytauto/A.Mickevičiaus/Vilniaus gatvių.. kai dėl gatvių remonto padidėjusio transporto taršą gaut - tai prašom, o kai renginiai - jau ne atrankoje..
jane    Tre, 2020-07-08 / 13:01
nuostabus renginys, mes lankėmės Vytauto 150 kieme, labai patiko.Nors susirinko nelabai daug, bet žmonių buvo beveik visų namų balkonuose. Tai labai pavykusi idėja
šiaulietis    Ket, 2020-07-09 / 13:32
na nedarykite naujų akcijų, o tai verksniai Šiaulius paskandins beašarodami :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.