Žygeiviai vėl ieškojo sveikatos lobio

Visuomenės sveikatos biuro nuotr.
Būrys bendraminčiai dalyvavo tradicinėse sveikatos paieškose – nukeliauta 15 kilometrų.
Liepos 17-ąją įvyko jau tradicija tapęs Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro organizuojamas pėsčiųjų žygis „Sveikatos lobio beieškant“. Šiais metais žygį organizuoti buvo šioks toks iššūkis dėl Lietuvą užklupusių kaitrų, o vėliau išgąsdinusio lietaus, tačiau patys drąsiausi ir ištikimiausi dalyviai, nepabūgę nei lietaus, nei kaitrų, rinkosi prie Tyrulių seniūnijos.

Žygio dalyviams teko įveikti 15 kilometrų maršrutą vaizdingais Tyrulių bei Acokavų apylinkių keliukais aplankant tokius objektus kaip Pušinavos dvaro griuvėsiai, mauzoliejinę Daujotų giminės koplyčią, B. Buračo sodybą bei Sidarių šv. Jono sentikių cerkvę. Šiose stotelėse buvo ne tik supažindinta su lankytinais objektais, papasakotos įdomios istorijos, bet žygeiviams buvo paruoštos ir užduotys, lavinančios taiklumą bei vikrumą.

Keliaujant pro Acokavus, žygeivius pasitiko vaišingoji Acokavų bendruomenė. Joje žygeiviai turėjo progą ne tik atsipūsti, užkąsti, bet ir išgirsti istorijų apie garsųjį kraštotyrininką B. Buračą, o vėliau ir apžiūrėti pačią jo sodybą. Žygeiviai finišavo Sidariuose, prie Šv. Jono sentikių cerkvės. Pasiekus finišą, šiek tiek atsipūtus, žygeiviams teko įveikti paskutiniąją užduotį – rasti paslėptą sveikatos lobį. Su šia užduotimi žygeiviai susitvarkė be vargo.