
Naujausios
Viešaisiais darbais auklėjami veltėdžiai ir girtuokliai
Pašalpų pinigų būtų sutaupyta, jei nebūtų šelpiami veltėdžiai ir girtuokliai. Taip sakė į redakciją paskambinusi laikraščio skaitytoja. O valdininkai aiškina, kad tokiems „pašalpiniams vedamas“ auklėjamasis darbas.
Janina VANSAUSKIENĖ
pakruojis@skrastas.lt
Bando auklėti girtuoklius
„Pakruojo krašto“ skaitytoja piktinasi, kad yra šelpiami veltėdžiai ir girtuokliai. Jos žodžiais, nuo ryto iki pietų vienas „pašalpinis vos šiltas krapštė“ Pakruojo centre skelbimų lentą, o po pietų dingo. Darbo dienai baigiantis lenta tebebuvo apaugusi senais skelbimais, o prie jos – pašalpiniui duotas maišas šiukšlėms. Skaitytoja klausia: "Kiek galima iš mokesčių mokėtojų kišenės leisti klestėti veltėdžiams?"
Pakruojietės klausimą peradresavome Pakruojo seniūnui Sauliui Margiui.
„Čia sudėtingas klausimas, – sako seniūnas. – Dirbame su tuo, kas likę, pasirinkimo nėra. Yra žmonių, kurie blaivūs nebūna apskritai. Ateina rytą vos šiltas, tai vidudienį, jei prisigeria, išvarom. Tada ir darbo diena neužskaitoma. Laikomės tokios pozicijos: kad neprarastų supratimo – už pašalpas privaloma atidirbti. Taip auklėjamasis darbas vedamas“, – apie miesto tvarkyti siunčiamus girtuoklius, kurie yra socialiai šelpiami, sako S. Margis.
Gaunančiųjų pašalpas mažėja
Pakruojo rajone socialines pašalpas gaunantys gyventojai turi atidirbti vidutiniškai iki 40 darbo valandų per mėnesį, išskyrus numatytas išimtis.
Pernai per pirmą pusmetį trumpalaikiams darbams buvo įtraukti 677 rajono gyventojai. Šiemet per tą patį laiką – 505 žmonės, 172 žmonėmis mažiau.
Pakruojo rajono savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos pavaduotoja Kristina Baguževičienė sako, jog pašalpų gavėjų mažėja dėl kelių priežasčių: dėl to, kad pakilo minimali alga ir todėl padidėjo už ją dirbančiųjų pajamos vienam šeimos nariui. Kita priežastis – demografiniai pokyčiai: pastaraisiais metais mažėja rajone gyventojų, o laikinosios globos skyrimas vaikams, kai jų tėvai išvažiuoja, rodo ir darbingų žmonių mažėjimą.
Socialinė parama skiriama gyventojams, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės nei 350 litų per mėnesį. Per praėjusius metus socialinėms pašalpoms buvo išleista 5285 litai valstybės biudžeto lėšų. Šiemet socialinių pašalpų mokėjimo funkcija yra perduota savivaldybėms. K. Baguževičienės teigimu, šioms išmokoms šiemet planuojama išleisti mažiau.
Autorės nuotr.
DARBAS: Per pusę darbo dienos už pašalpas dirbęs pakruojietis tesugebėjo nuimti senus skelbimus vos nuo ketvirtadalio lentos ir, palikęs maišą šiukšlėms sudėti, po pietų dingo.
AUKLĖJIMAS: Pakruojo seniūnas Saulius Margis ėmėsi auklėti girtuoklius.