Valdo ne partija — o interesų grupė

Valdo ne partija —  o interesų grupė

Valdo ne partija — o interesų grupė

Apie opozicijos Pakruojo rajono Taryboje tikslus, veiklą, darbo skirtumus ankstesniojoje bei šioje kadencijoje „Pakruojo kraštas“ kalbasi su vienu aktyviausiųjų opocionierių, nepartiniu Tarybos nariu, ūkininku Gediminu GRYBE.

— Ar skiriasi opozicijos veikla ankstesniojoje bei pastarosios kadencijos Taryboje?

— Man, kaip išrinktam į Tarybą nebe pirmą kartą, esminių skirtumų nėra. Naujovės aktualiausios pirmą kadenciją dirbantiems vietos politikams.

Asmeninė patirtis — įsigilinti į vietos politikos niuansus, „virtuvę“ reikia maždaug metų laiko. O toliau viskas priklauso nuo paties Tarybos nario aktyvumo, noro išnagrinėti ir įsigilinti į sprendžiamus klausimus. O tai nėra lengva, kaip iš šalies gali atrodyti.

Vietos politikams prireikia ir ekonomikos, ir kitų sričių žinių. Norėdamas deramai atstovauti rinkėjams, Tarybos narys PRIVALĖTŲ atvažiuoti, kai žmonės kviečia padėti išspręsti vienokią ar kitokią problemą.

Važiuoti pas rinkėjus paprastai tenka savomis lėšomis — pakruojiškiams politikams kas mėnesį skiriamų šimto litų darbui Taryboje neužtenka.

Ne pirmus metus sprendžiame bėdas dėl atliekų surinkimo bei šalinimo. Mūsų valdantieji laikosi įsikibę dabartinio sistemos modelio, neskatinančio nei rūšiuoti šiukšlių, nei naudingo gyventojams, kuriems atimta teisė pasirinkti, kaip atsiskaityti už atliekų šalinimą.

Vis tvirtinama, jog skaičiuoti šiukšlių rinkliavą „galvai“ — vienintelė išeitis, jog kitaip negalima. Galima, tai įrodė klaipėdiečiai: vykdant teismo sprendimą, ten jau ir gyventojams suteikta galimybė deklaruoti atliekas ir mokėti pagal faktiškai išvežtą jų kiekį.

Siekiu, kad analogiška galimybė atsirastų ir pakruojiečiams, todėl kreipiausi į rajono prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Prokurorai atsisakė pradėti bylą, todėl analogišką dokumentą pateikiau Šiaulių apygardos prokuratūrai. Reikės — ir Generalinei prokuratūrai rašysiu.

— Kokie opozicijos santykiai, darbas su valdančiąja dauguma?

— Neįvardyčiau tokių nei teigiamais, nei neigiamais. Pasigendu savivaldybės indėlio, jog ir opozicija turėtų galimybes deramai viešai atsiskaityti rajono rinkėjams, ką nuveikusi.

Kokio dydžio ataskaitos apie valdančiųjų veiklą publikuojamos spaudoje! Tokie politinės reklamos tekstai toli gražu nėra pigūs.

Prieš opozicijos nuostatas nusiteikę savivaldybės valdininkai paprastai nesidomi, kodėl teigiama būtent taip, o ne kitaip, kodėl keliami konkretūs klausimai.

Valdančiųjų vieši teiginiai, jog su opozicija malonu dirbti — niekiniai. Nei darbo, nei dialogo (diskusijos) su opozicija tiesiog nėra, nors atsakingai priimti sprendimus galima, tik išklausius visas puses.

Taryboje matau grupę žmonių, labiausiai suinteresuotų savo politikos bei verslo reikalais, o kitkuo ne itin besidominčių.

Vadinasi, tai ne partija, o tiesiog interesų grupė... Aš už tai, kad pirmiausiai darbo gautų mūsų rajono žmonės, tačiau nevalia pamiršti ir viso rajono reikalų.

— Kokie mažumos opozicijos Taryboje tikslai?

— Iš tiesų atstovauti rinkėjus bei rūpintis jų interesais. Nes dabar sėdintiems valdžioje paprasti žmonės nerūpi. Štai konkretus pavyzdys. Neseniai sudegė moters, auginančios tris vaikus, namas. Žinia apie nelaimę pasklido gana plačiai. Tačiau nei vienas valdininkas, nei vienas socialinio darbo specialistas nepasidomėjo, kaip ši šeima gyvens toliau, kas jos laukia, artėjant šalčiams!

Pats padėjau padegėlei surašyti prašymą skirti pašalpą... Ir Taryboje matau, kaip, prisiekę dirbti žmonių gerovei, ne vienas politikas to nedaro — jų veikla nukreipta tik verslo gerovei.

Ne mažiau svarbu išjudinti ir rinkėjus. Dalis jų, aktyviausiųjų, išvažiavo, likusieji toli gražu nesvarsto, o dažniau balsuoja iš įpročio arba neina balsuoti. Ir atsitinka, kad rajoną valdo politikai, gavę netgi mažiau nei penktadalį visų rinkėjų balsų...

Tokie rinkimai kažin ar laikytini tikrais? Galbūt imti galvoti žmones paskatins gresiančios bėdos, atsirandančios dėl taip išrinktos valdžios sprendimų? Kai antstoliai ims aprašinėti nebeišgalinčios susimokėti šiukšlių rinkliavos šeimos turtą? Kai iškils reali grėsmė prarasti būstą, už kurio šildymą reikia mokėti daugiau, negu gaunama pajamų?

 ŽODŽIAI: Aktyvaus rajono Tarybos nario Gedimino Grybės nuomone, dalis šios kadencijos rajono politikų tik žodžiais vykdo Tarybos nario priesaiką dirbti žmonių gerovei.