Tarp gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų – ir Radviliškio rajono įmonė

UAB nuotr.
Poilsį kaime siūlančios sodybos pavadinimas „Sena svirtis“ sužavėjo valstybinės kalbos puoselėtojus.
„Sena svirtis“ – toks Radviliškio rajone, Januškonių kaime veikiančios uždarosios akcinės bendrovės pavadinimas sužavėjo Valstybinė kalbos inspekciją. „Sena svirtis“ – vienas iš praėjusiais metais Registrų centre įregistruotų daugiau kaip 13 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų.

Valstybinė kalbos inspekcija gražiausiais išrinko dar ir šiuos: „Daktaras desertas“, „Kadrų kadras“, „Kiauras dangus“, „Laimės pupa“, „Pilna gyvenimo“, „Šokoladinis mėnulis“ iš Vilniaus miesto, „Balta gilė“ iš Vilniaus rajono, „Akimirkos sodas“ iš Kauno miesto, „Pažadukas“ iš Kauno rajono, „Karšio uodega“ iš Neringos, „Miško skliautas“ iš Alytaus rajono, „Puodynė“ iš Kėdainių rajono, „Sodo sakmės“ iš Kaišiadorių rajono, „Toks kitoks“, „Veržlus verslas“ iš Panevėžio miesto ir „Samanota pieva“ iš Panevėžio rajono.

Konkurso dalyviai pagerbti nuotoliniame renginyje. Nugalėtojus sveikino kultūros viceministrė Daiva Urbanavičienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Kalbėjo dizainerė, juvelyrikos namų „Yurga“ įkūrėja Jurga Lago, gyvenanti ir dirbanti Ispanijoje.

Konkurso sumanytojas, Kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas apžvelgė 13 metų istoriją, Inspektavimo skyriaus vedėjas Arūnas Dambrauskas pasakojo, kokių įdomiausių, originalių ar net keistų pavadinimų pastebėjo šiais metais, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė ankstesnių metų laureatus.

Įspūdžiais dalijosi ir šių metų nugalėtojai – pasakojo, kas juos įkvėpė ir skatino rinktis lietuviškus pavadinimus, turėjo galimybę transliacijos metu atskleisti savo kūrybiškumą, parodyti, kaip pavadinimas dera ne tik su veikla, bet ir su aplinka.

Reklama: MB steigimas kaina

Susijusios naujienos