Šiemet daugiau šimtukininkų

Vaidos SUTKIENĖS nuotr.
Septyni šimtukus už valstybinius brandos egzaminus pelnę abiturientai pagerbti Užvenčio malūne.
Praėjusią savaitę geriausieji Kelmės rajono abiturientai ir jų tėveliai buvo pakviesti į Užvenčio malūną, kur surengta šimtu balų už valstybinius brandos egzaminus įvertintųjų pagerbimo šventė.

Šiemet šimtukininkų daugiau negu ankstesniais metais. Todėl darytina išvada, jog nuotolinis mokymas tikslo siekiantiems moksleiviams neigiamos įtakos neturėjo. Atvirkščiai – galbūt padėjo sutaupyti laiko. Geresni negu pernai ir bendri egzaminų rezultatai.

Šimtukų užderėjo trijose gimnazijose

Šiemet po tris abiturientus, pelniusius šimtukus už vieną valstybinį brandos egzaminą, yra Kelmės Jono Graičiūno ir Tytuvėnų gimnazijose, vienas – Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje.

Šimto balų įvertinimą už valstybinį informacinių technologijų egzaminą pelnė Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokinys Jostautas Sakas. Egzaminui jį rengė mokytoja metodininkė Ilijana Petrauskienė.

Tos pačios gimnazijos abiturientė Estera Pelenytė šimtu balų įvertinta už valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Ją mokė vyresnioji mokytoja Vaida Karabienė.

J. Graičiūno gimnazistas Simonas Maziliauskas šimtu balų išlaikė anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą. Jį rengė vyresnioji mokytoja Rasa Rimidytė-Liekienė.

Tytuvėnų gimnazijos abiturientė Jurgita Karčiauskaitė 100 balų įvertinta už biologijos valstybinį brandos egzaminą. Ją mokė mokytoja metodininkė Irena Banevičiūtė.

Tytuvėniškis abiturientas Rokas Jokubauskas 100 balų įvertintas už informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą. Jį mokė ir egzaminui rengė mokytoja metodininkė Rožė Šimkuvienė.

Šimtą balų už rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą pelnė Tytuvėnų gimnazijos abiturientas Artemas Veselovas. Jį mokė mokytoja metodininkė Angelė Ševeliovaitė.

Šaukėniškė abiturientė Eglė Baltrušaitytė šimtu balų įvertinta už biologijos valstybinį brandos egzaminą. Jai ruoštis egzaminui padėjo Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos mokytoja metodininkė Virginija Valančauskienė.

Šiuos abiturientus bei jų tėvelius Užvenčio malūne vykusioje šventėje pagerbė ir padėkas įteikė Kelmės rajono savivaldybės vadovai – mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas, Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, vykdantis skyriaus vedėjo funkcijas Saulius Michailovas.

Nuotolinis mokymas nepakenkė

Šiemet šimtukininkų Kelmės rajone daugiau negu pernai ar užpernai. Paprastai šimtu balų būdavo įvertinami penkių – šešių abiturientų valstybiniai brandos egzaminai.

Kaip informavo Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, šiemet geresni ir kitų abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Nemažai dvyliktokų už valstybinius brandos egzaminus surinko nuo 86 iki 99 balų.

„Tiek mokiniai, tiek mokytojai, matyt, jau priprato prie nuotolinio mokymo sistemos. Nepatyrė tokio šoko, kokį patyrė pernai per valstybinius brandos egzaminus. Be to, ir pati sistema patobulėjo „, – komentavo D. Stonienė.

Jos nuomone, gabiausieji, tikslo siekiantys mokiniai orientavosi į savo tikslą, daugiau laiko skyrė tiems dalykams, kurių reikės stojant į aukštąsias mokyklas ir studijuojant.

Tačiau specialistės nuomone, kai kurių dalykų valstybinių brandos egzaminų vidurkis – žemesnis už respublikos vidurkį.

Nors šiemet mažesnis procentas neišlaikiusiųjų, pasitempti dar reikėtų. Pavyzdžiui, matematikos valstybinio brandos egzamino pernai neišlaikė 52 procentai abiturientų, šiemet – 22 procentai. Mažiau abiturientų neišlaikė ir lietuvių kalbos bei literatūros valstybinį brandos egzamino. Tačiau šių pagrindinių dalykų brandos egzaminų vidurkis – žemesnis už respublikos vidurkį.

D. Stonienės manymu, dėl to kaltas ne tik jaunimo nesuinteresuotumas mokytis, motyvacijos stoka. Švietimo sistemoje daug keistinų dalykų. Iki šiol kas nors vis buvo keičiama. Bet keičiamos tik kai kurios programos dalys. O reikėtų keisti visą programą. Tobulinti visą sistemą.