
Naujausios
Savivaldybė butų ieškojo net per skelbimų portalus
Per pastaruosius porą mėnesių Joniškio rajono savivaldybė du kartus rengė dokumentus socialiniams būstams pirkti, tačiau parduodančiųjų butus ar namus šioms reikmėms trūksta. Tarnautojams patiems teko ieškoti pardavėjų per skelbimų portalus, kad galėtų išnaudoti Vyriausybės socialiniams būstams pirkti skirtas lėšas.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Siūlymų trūksta
Gruodžio pradžioje vykusiame Joniškio rajono tarybos posėdyje nuspręsta pirkti septynis butus socialiniams būstams. Tai – antras posėdis iš eilės, kai svarstyti tokie pirkimai. Lapkričio mėnesį buvo nutarta įsigyti aštuonis butus arba namų dalis, kurie atiteks socialinio būsto eilėse laukiantiems gyventojams.
Tačiau siūlymų Savivaldybei pirkti namus arba butus buvo nedaug. Jų netgi trūko, sako Savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis.
Ieškojo skelbimų portaluose ir laikraščiuose
2013 metais šalies Vyriausybė Joniškio rajono socialinio būsto plėtrai skyrė 229 tūkstančius litų.
Iki gruodžio mėnesio dar buvo likę lėšų ir nuogąstauta, ar pavyks jas išnaudoti iki metų pabaigos. Kitu atveju jos būtų grįžusios į valstybės iždą. Tačiau paskutinėmis dienomis pavyko susitarti su dar vienu būsto savininku dėl kainos ir lėšų likutis – tik 350 litų.
Tarnautojams teko ieškoti galimų butų ar namų pardavėjų per skelbimų portalus, laikraščius.
Kartais pardavėjai persigalvoja
„Per pirmąjį pirkimą sulaukėme 11 siūlymų, iš kurių iki Tarybos posėdžio beliko 8, nes vienas savininkas mirė, kiti du, deja, atsisakė parduoti,“ – „Šiaulių kraštui“ aiškino Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis.
Atsisakyti butą parduoti asmuo gali bet kuriuo momentu, net ir nenurodydamas motyvų.
Tarnautojai pastebi, kad kai kurie gyventojai neigiamai nusistatę galimų kaimynų, būsimų socialinio būsto nuomotojų, atžvilgiu, nes mano, kad šalia įsikurs netvarkingi žmonės, triukšmadariai, nors toli gražu ne visi pretenduojantys į socialinį būstą tokie yra.
Būta, kad kaimynai, sužinoję, jog žmogus nori parduoti butą Savivaldybei socialiniam būstui, suagitavo šio sumanymo atsisakyti.
Pasitaiko ir per didelių pardavimo kainų. Vieno namo Joniškyje šeimininkas siūlė jį pirkti už daugiau kaip 100 tūkstančių litų.
Būsto būklė turi būti gera
Antras pirkimas vyko jau neskelbiamų derybų būdu, tai yra patys Savivaldybės atstovai – Socialinio būsto pirkimo komisijos nariai, ieškojo pardavėjų tuose pačiuose arba gretimuose namuose, kur jau yra socialinių būstų. Ieškojo ir per skelbimus laikraščiuose, interneto portaluose.
Savininkų siūloma pirkimo kaina buvo lyginama su vidutine rinkos verte. Per derybas siekta ekonomiškai naudingiausio rezultato.
Pirkti būstai, kuriems nereikalingas remontas, nes Vyriausybės lėšas, skirtas socialinio būsto plėtrai, galima išleisti tik būstui pirkti, bet ne jam remontuoti.
Socialinio būsto laukia 331 šeima
Socialinio būsto poreikis Joniškio rajone išlieka didelis. Šiuo metu sąrašuose jo laukia 331 šeima, kurią sudaro 694 asmenys.
Ilgiausias yra bendrasis sąrašas, kuriame įrašytos 139 šeimos arba pavieniai asmenys. Eilėje laukia 95 jaunos šeimos, 40 neįgalių šeimų ir asmenų, 26 šeimos, auginančios tris arba daugiau vaikų, 22 buvę našlaičiai ar be tėvų globos likę asmenys.
Daugiausia socialinių būstų reikia Joniškio mieste – 85 šeimoms ir asmenims. Joniškio seniūnijos kaimiškojoje dalyje būsto laukia 31, Žagarės mieste – 28 šeimos ir asmenys.
Autorės nuotrauka
REIKALAVIMAI: Ieškoma butų arba namų, kuriuose socialinio būsto nuomotojai jau galėtų iškart gyventi, nes būstui remontuoti Vyriausybės skirtos lėšos negali būti naudojamos.
Redakcijos archyvo nuotr.
TRŪKUMAS: Savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis sako, kad gyventojų siūlymų pirkti butus ar namus socialiniam būstui trūksta.