
Naujausios
Savivaldybė – silpnoji pusė kovoje su direktore
Praėjusį penktadienį rajono savivaldybėje lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministras Erikas Mačiūnas ir Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius su grupe specialistų. Šio vizito tikslas – išsiaiškinti, kas vyksta Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, su kurio direktore Laima Miežiene savivaldybės Administracija ietis laužo ne pirmus metus.
Janina VANSAUSKIENĖ
pakruojis@skrastas.lt
Tiria biuro veiklą
Šiuo metu Savivaldybės administracija laukia ministerijos išvadų apie atliktą tyrimą Visuomenės sveikatos biure.
SAM delegacijos išvyką į Pakruojį paskatino skundai dėl Pakruojo rajono visuomenės sveikatos biuro ir jo direktorės L. Miežienės veiklos.
Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius „Pakruojo kraštui“ sakė, jog šiuo metu rašomas biuro veiklos įvertinimo aktas. Jis Pakruojo rajono savivaldybę turėtų pasiekti po savaitės.
„Išklausėme merę, Savivaldybės gydytoją, Tarybos narių nuomones. Mums tai nauja patirtis, nes tokių prašymų tirti Visuomenės sveikatos biuro veiklą iki šiol nebuvo“, – sakė departamento direktorius.
A. Ščeponavičiaus teigimu, susitikime su vietos rajono valdžia skundėsi, jog minėtas biuras nebendradarbiauja su Savivaldybe, kolektyve – bloga atmosfera, biuro vadovei buvo skirta keletas nuobaudų, jos skųstos teisme.
Administraciniai ginčai – vietinis viralas
Administracijos direktorius Virginijus Grigonis redakcijai pripažino, kad ministerija į Savivaldybės konfliktus dėl darbo santykių su biuro direktore nelinkusi kištis.
„Čia vietinė mūsų virtuvė, joje mes ir turim išvirti“, – teigė direktorius.
Savivaldybės problemos su vadove prasidėjo beveik prieš trejetą metų, kai dėl direktorės L.Miežienės elgesio su pavaldinėmis šios kreipėsi į Savivaldybę ir „Pakruojo kraštą“. Savivaldybės kontrolierės biure atliko patikrinimą.
L. Miežienė skirtas Administracijos direktoriaus nuobaudas nuginčijo teisme ir liko savo poste.
Praėjusią vasarą V. Grigonis kreipėsi į policiją, dėl galimos klastotės direktorės L. Miežienės įsakymų knygoje.
Ar vyksta tyrimas, V. Grigonis sako neturintis žinių.
„Supratau, kad kariauti su institucijomis – sudėtinga“,– pripažino V. Grigonis. – Darbuotojas visada yra silpnoji pusė ir visi tą pusę palaikys“, – patyrimu dalijosi V. Grigonis.
Savivaldybė šaukėsi pagalbos
Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai į Pakruojį važiavo pakviesti rajono Tarybos opozicijos.
Dar beveik prieš porą mėnesių opozicija raštu kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama išaiškinti, ar Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Miežienė nesupainiojo viešų ir privačių interesų, naudodama valstybės tikslines lėšas. Jos buvo skirtos sveikatos biuro konkursuose dalyvavusių moksleivių skatinimui – ekskursijai, o L. Miežienė už šias lėšas į ekskursiją vežė ir kitus žmones.
Ministerijos pagalbos, vertinant Pakruojo sveikatos biuro veiklą, prašė ir savivaldybės Administracija.
V. Grigonio nuomone, ministerijoje Visuomenės sveikatos biuro veikla yra stebima, o iškviesti tikrintojus padėjo ir opozicijos raštas į VTEK.
Abejojama direktorės kompetencija
Rajono tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai, susitikę su ministerijos atstovais, išdėstė priežastis, kodėl manoma, kad biuro ir jo vadovės veikla esanti netinkamai organizuojama.
Konstatuota, kad biuro 2012 ir 2013 metų veiklos ataskaitų rajono Taryba netvirtino, savivaldybės gydytojas apie jas pateikė neigiamas išvadas. Neparuošta iki šiol ir 2014–2018 metų veiklos strategija, nepasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Žeimelio žemės ūkio mokykla, nors biuras gauna finansavimą už darbą šioje mokymo įstaigoje, bet jokios veiklos nevykdo.
Viceministras informuotas ir apie tai, kad 2014-ųjų III ketvirtį nepateiktas projektas gauti lėšas pagal Norvegijos finansinį mechanizmą gerinant infrastruktūrą mokymo ir ikimokyklinėse įstaigose, įrengiant sveiktos priežiūros specialistams kabinetus.
Šiuo metu tokių kabinetų nėra Degėsių, Balsių, Šukionių, Klovainių pagrindinėse mokyklose, Žeimelio žemės ūkio mokykloje.
Rekomenduos gerinti darbą
Administracijos direktorius V. Grigonis teigia, kad tolimesnius jo sprendimus, įtakos ministerijos atlikto patikrinimo išvados.
Kad jos nebus itin griežtos redakcijai užsiminė ir Visuomenės sveikatos departamento direktorius A. Ščeponavičius.
„Nenorime to biuro uždaryti. Galbūt bus pateiktos rekomendacijos, kaip gerinti darbą“, – redakcijai sakė už savivaldybių sveikatos biurų veiklą atsakingo departamento vadovas.
„Tiek niekas neištvertų“
„Esu teisi ir teismas tą įrodė – visos Administracijos skirtos nuobaudos panaikintos. Nežinau, tiek niekas neištvertų – komisijos, skundai, patikrinimai, tyrimai – jokio mano kaltės pripažinimo, dirbu toliau“, – apie įtemptus santykius su darbdaviu sako L. Miežienė.
Direktorė mano jog daugiausiai destrukciją jos ir biuro darbe velianti opozicija. Dėl skundų jai teko aiškintis VTEK (dėl galimo privačių ir viešų interesų painiojimo) ir Specialiųjų tyrimų tarnybai (dėl tarnybinio telefono naudojimo).
„Pažeidimų nerasta, o Tarybos nario Gedimino Grybės posėdyje perskaitytus pareiškimus galima laikyti viešu šmeižtu“, – apie vakar Tarybos posėdyje paskelbtą G. Grybės pareiškimą sakė direktorė.
Apie politikų primenamą konfliktišką darbo atmosferą biure, direktorė aiškino: „Konflikto su darbuotojomis nebuvo, buvo tik suinteresuotųjų konflikto inscenizacija. Su savivaldybės Administracija irgi nėra jokių konfliktų, tik man už nugaros vyksta kažkoks susirašinėjimas: rašo man, aš rašau turiu atsakyti „, – „Pakruojo kraštui“ kalbėjo L. Miežienė, patikinusi, jog G. Grybės metami jai kaltinimai dėl psichologinio spaudimo darbuotojams yra nepagrįsti ir be įrodymų.
Autorės nuotr.
KONFLIKTAS: Dvi konflikto pusės: Administracijos direktorius V. Grigonis ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Miežienė.
PRIPAŽINIMAS: Administracijos direktorius Virginijus Grigonis pripažino, kad kovoje su savivaldybės darbuotoja jo vadovaujama Administracija buvo silpnesnė.
STAŽAS: Laimos Miežienės su savivaldybės Administracija konfliktų stažas – beveik treji metai.