Naujausios
Rado sudraskytą
„Sekmadienio rytą, sausio 5-ąją, pabudome, atsikėlėme, vyras išėjo į lauką. Žiūriu, kad labai greitai grįžta atgal. Klausiu: „Kas atsitiko?“ – Sako: „Nebėra šuniuko“. Baisus vaizdas: visur, kiek grandinė siekė, buvo kraujo pritaškyta, kūnelis išdraskytas, per pusę išėstas. Mano vyras medžiotojas, o ir jo kolegos vėliau sakė, kad panašu į vilkų darbą, net būtent jie su viduriais suėda, – tas akimirkas prisiminė kaimo gyventoja, bibliotekininkė Irena Lacienė. – Naktis buvo tyki, rami, nei vėjo, nei lietaus. Bet nieko negirdėjome. Turbūt staigiai už gerklės pačiupo ir nudaigojo, nespėjus jam pasipriešinti. Antras šuo uždarytas voljere, jam nieko neatsitiko. Bet tai vargšas gyvūnas, paimtas iš prieglaudos. Jis bailiukas, niekur nelenda, gal išsigandęs į būdą šmurkštelėjo ir pratūnojo.“
Nelaimingasis Kudlius irgi buvo priglaustas, priklydęs, gyveno tuose namuose gal dvejus metus. Šeimininkų nupenėtas, kas rytą ir vakarą vedžiojamas, gerai maitinamas, storakailis.
Šuneliai dažnai dingsta
Pardavėja Raimonda Stasiulienė savo šunelio pasigedo spalio mėnesį. „Buvo senas mano sargas, lenciūgėlis padėvėtas, jokių grumtynių pėdsakų nematėme. Bet iš lūpų į lūpas pradėjo sklisti žinia, kad kituose kiemuose šunys dingsta, – apie savo šuns dingimo aplinkybes ir kilusius įtarimus dėl vilkų pasakoja moteris. – Iš Žmirklių kaimo į parduotuvę atėjęs žmogus pasakojo, kad ten beveik visi šuneliai papjauti. Gyventojų labai nedaug likę, bet juk kiekvienas kiemsargį turėjo, kitas gal ir ne vieną. Dar vienas žmogus, gyvenantis vienkiemyje, sakė vilkų pėdų laukuose užtikęs.“
„Taigi laukinis gyvūnas, neuždrausi jiems vaikščioti,“ – pastebi Valentina Razvanovskaja, kai gyvenimo draugas Povilas Ubartas užsimena, jog vienas artojas pasakojęs laukuose visą būrį vilkų matęs. Jų pačių kieme nuo grandinių nutraukti ir išnešti net du šunys: vienas keliomis dienomis anksčiau, kitas – vėliau.
„Grandinę nutraukė, kurui skirtus „čipsus“ išvartė, dubenėlius maistui ištaškė į šalis. Kitą rytą žentas eidamas pagal arimus matė vilko pėdas. Kieme žolėje jie neįsispaudė. Po to dingo vieno kaimyno šuo, vėliau– kito. Pažįstami medžiotojai sako, kad vilkai turi savo kelią, trajektoriją, kuria bėga, kas į ją pateko, tuos sudorojo. Be to, jie gali labai toli nueiti – 50–60 kilometrų per parą lengvai įveikia,“ – savo žiniomis dalinasi rudiškietis.
Vilkų populiacija išaugusi
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Joniškio skyriaus vadovo Sigito Šimkevičiaus žinia apie dingstančius Rudiškių kaimo gyventojų šunis nenustebina, nes pastaruoju metu vilkų miškuose esą gerokai padaugėję. Tai rodo jų sumedžiojimo dažnis. Vien per šį sezoną nuo spalio vidurio Joniškio rajono medžiotojai jau nušovė tris pilkius.
Netoli Rudiškių Žiemgalos medžiotojų būrelio narė Dovilė Motuzienė lapkričio pradžioje patiesė patiną. Gruodžio 7 dieną Mūšos tyrelio pelkėje vilką sumedžiojo šiauliečiai. Gruodžio 29 dieną nušautas vilkas beveik kieme, pamiškės sodyboje Daunoravoje. Sausio 4-ąją dar vieną miško plėšrūną nušovė kaimyninio Akmenės rajono medžiotojai.
„Vilkų populiacija gerokai išaugusi. Seniau, būdavo, kad kelerius metus nė vieno jų rajone nenušaudavome. Dabar žiemos nesniegingos, sunku juos ir suskaičiuoti pagal pėdsakus, nes žemėje neįsispaudžia. Pernai vasarį man pačiam teko susidurti su situacija, kai pašautą šerną vilkai sekė per tris kvartalus. Pagal pėdas ėjo trys. Vilkų gynėjai teigia, kad medžiotojai labai nori juos šaudyti, kad geras trofėjus, bet medžiotojai turi, ką šaudyti, ir be jų. O vilką ne taip greit pagausi, jis slepiasi. Tad populiacija tikrai auga. Šį sezoną vien Rokiškio rajone jų sumedžiota dešimt ar net daugiau", – aiškino S. Šimkevičius.
Šį sezoną Lietuvoje leista sumedžioti 120 vilkų, o sausio 6-ąją jų jau buvo nušauta 116.