Rengiamasi gatvės į Radviliškio miesto kapines remontui

Radviliškio savivald. nuotr.
Radviliškio miesto kapinių prieigas planuojama atnaujinti.
Vingėliškio gatvės, kuri yra pagrindinė susisiekimo su Radviliškio miesto kapinėmis arterija, laukia pokyčiai. Pradėtas rengti darbų projektas, tikimasi, kad jau 2022 metais prasidės darbai. Pagrindinė gatvės tvarkymo priežastis – gatvė nesaugi eismo dalyviams.

Planuojama per visą Vingėliškio gatvę bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, bus sukurta nauja erdvė prekybininkams, prekiaujantiems gėlėmis ir žvakėmis, įrengta dar viena papildoma poilsio aikštelė, suoliukai, specialios vietos atliekų konteineriams.

Gatvės remonto darbai bus finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos ir Savivaldybės biudžeto lėšų.

Vienas iš pasiteisinusių sprendimų – kolumbariumo Radviliškio miesto kapinėse įrengimas. Šiuo metu yra likusios tik kelios laisvos nišos esamame kolumbariume, tad reikia sparčiai rūpintis naujų kolumbariumų statyba. Kapinėse esantis kolumbariumas, kuriame įrengta 90 nišų, užpildytas per septynerius metus. Pastaraisiais metais kasmet užpildoma nuo penkių iki septynių nišų.

Tikimasi, kad naujų kolumbariumų statybos darbai prasidės šiais metais. Planuojama, kad 2021 metais šalia esamų kolumbariumų bus pastatyti du nauji, kiekviename jų bus po 18 nišų (iš viso 36 nišos). 2022 metais planuojama pastatyti šešis kolumbariumus (108 nišos), o vėliau, atsižvelgiant į poreikį ir užpildymą, dar yra numatyta pastatyti aštuonis kolumbariumus (144 nišos).

Pasibaigus kolumbariumo statyboms ateityje laukia ir pagrindinių kapinių vartų atnaujinimo darbai ir kitos veiklos.

Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų konkursas, renkamas rangovas, kuris atliks kolumbariumų statybos darbus.

Vasarai paruošti ir trys vandens telkiniai, esantys šalia kapinių: jie išvalyti, pakrantėse iškirsti menkaverčiai krūmai, planuojama padaryti patogius priėjimus prie vandens, įrengti lieptelius.