Prasidėjo koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Gausus būrys klasikinės ir sakralinės muzikos gerbėjų susirinko į Šiupylių šv. Aloyzo bažnyčią. Po koncerto klausytojai dėkojo atlikėjams.
Birželio 12-ąją Šiaulių rajono Šiupylių šv. Aloyzo bažnyčioje vyko klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ šių metų atidarymo koncertas, kuriame griežė Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis – Čiurlionio kvartetas, publiką žavėjo išskirtinio balso solistas, baritonas Andrius Apšega.

Į Šiupylių šv. Aloyzo bažnyčią pasiklausyti įstabaus koncerto rinkosi Šiupylių kaimo ir jo apylinkių, Gruzdžių seniūnijos gyventojai, svečiai iš viso Šiaulių rajono, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų.

Aukštosios muzikinės kultūros etalonas – Čiurlionio kvartetas žavėjo publiką nuostabiais kūriniais. Publika nuščiuvusi klausėsi įstabaus balso baritono Andriaus Apšegos atliekamos „Kur bakūžė samanota“, „Švelnumas“ , o „Lietuva brangi“ visa bažnyčia klausėsi atsistojusi.

Čiurlionio kvartetui už ypatingą koncertą dėkojo Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, įteikęs fotoalbumą apie Šiaulių rajoną. Atlikėjams įteiktos ūkininkės Ilonos Baristienės keptos duonos kepalai, ūkininkas Rymantas Norkus įteikė krepšelį savo ūkyje augintų braškių. Ypatingai šiltai ir nuoširdžiai atlikėjams padėkojo Šiupylių bendruomenės pirmininkė Asta Lengvenienė, seniūnaitė Živilė Žvirblienė, Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, kultūros darbuotojai.

2021 metų vasarą numatyti iš viso šeši ypatingi klasikinės ir sakralinės muzikos koncertai Šiaulių rajono bažnyčiose.

Dar pakvies į Žarėnų–Latvelių, Kuršėnų, Bazilionų, Gruzdžių, Meškuičių, Kurtuvėnų bažnyčias bei prie Verbūnų koplytėlės.

Kuršėniškio, ilgamečio Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, kultūros renginių režisieriaus Zenono Gestauto parengtą muzikinį projektą jau ketvirtus metus iš eilės finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Dėl aukšto meninio lygio muzikos atlikėjų ir puikiai prie tokių koncertų derančios bažnyčių aplinkos šis muzikinis ciklas buvo pastebėtas ir kitose Šiaulių bei kaimyninių regionų savivaldybėse. Todėl šiemet pirmą kartą muzikinės bažnyčių naktys vyks ne tik Šiaulių rajone, bet ir Kelmės, Raseinių rajonuose bei Šiaulių mieste.