Pot­vy­nis Ba­zi­lio­nuo­se: „gal reikėtų trobą padegti, kad kažkas pagaliau sureaguotų“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Griovys baigiasi lygiai ties ponios Gražinos sodyba, toliau vagos nutekėti nebėra.
Bazilioniškė, Vytauto gatvės gyventoja Gražina „Šiaulių kraštui“ papasakojo savo problemą. Sodybą, kurioje gyvena ponios Gražinos šeima, tuojau po naujųjų vanduo apsėmė iki pat gyvenamojo namo pamatų.

14 metų Šiaulių rajone, Bazilionuose, gyvenanti Gražina sako tokį akibrokštą patyrusi pirmąsyk – prasidėjus atlydžiui, atsikėlė pirmadienio rytą ir nustėro: sklype iš gatvės pusės tyvuliavo vanduo, kuris jau sėmė ir namo verandos laiptus.

Matydama nepaliaujamai kylantį vandenį, moteris suskubo surinkti pagalbos numerį. Tačiau sulaukė netikėto atsakymo: namas – privatus, vadinasi, privati ir problema.

Teko pastatyti įrenginį ir vandenį išpumpuoti: negi leis, kad jis ir toliau semtų pamatą.

Tačiau jau kitądien šeima suprato kiemo problemą išsprendusi tik laikinai: aplinkui pamatą nepaliaujamai vėl kilo vanduo. Dar kartą prireikė siurblio pagalbos.

Geodezininkės išsilavinimą turinti bazilioniškė aiškiai suprato, kad problema – ne sklype. Pro jųjų sodybą, kaip ir pro visų šios gatvės kaimynų sodybas, iškastas griovys. Metų metais juo tekėdavo ir sėkmingai nutekėdavo kylantis vanduo. Metų metais, be ne šįkart, ir, anot skaitytojos, aišku, dėl ko.

Bazilioniškės teigimu, praėjusią vasarą buvo tvarkomas pagrindinio kelio asfaltas, pro kuriame specialiai paliktą angą nutekėdavo susikaupęs griovio vanduo. Betgi kelininkai remonto metu ėmė šitą „gudrybę“ ir užtaisė. Užlipdė taip, kad sukilusiam vandeniui tiesiog nebeliko, kur nutekėti. Todėl jis atbėgęs iki Vytauto gatvės griovio pabaigos, kuri ir yra ties ponios Gražinos sodyba, tiesiog neberanda išeities, taigi sukyla, paversdamas bazilioniškės sklypą tyvuliuojančiomis mariomis.

„Juokais su artimaisiais pakalbėjom, kad eisime tą užtaisytą skylę ir išdaužysim štangomis, kad vandeniui kelias būtų nutiestas, kaip anksčiau. Bet nesinori paskui turėti rimtų nemalonumų“, – sakė ponia Gražina ir neslėpė beprarandanti kantrybę nesulaukdama pagalbos iš atsakingų institucijų. Juokais sako, „gal reikėtų trobą padegti, kad kažkas pagaliau sureaguotų“.

Vis tik Bubių seniūnas Vytautas Slabys, į kurį šeima kreipėsi, bazilioniškei padėti pažadėjo kuo skubiau.

Į gyvenvietę seniūnas atvyko kitos dienos rytą, o tada Gražinos sodyba ir vėl, jau trečiąsyk per kelias dienas, kaip tyčia buvo apsemta. Ne tik apsemta, bet ir užsidengusi leduku.

V. Slabys apžiūrėjęs ne tik šią sodybą, bet ir apvažiavęs gyvenvietę, aptikęs čia ir daugiau vandens nutekėjimo problemų. Gyventojams pažadėjo susisiekti su bendrove „Kuršėnų vandenys“ ir surasti kompromisą.

Ponia Gražina tikisi, kad specialistai padės apsaugoti turtą, kuriam gali pakenkti nuolatos pakylantis griovio vanduo.

Vis dėlto moteris neatmeta tikimybės dėl žalos atlyginimo kreiptis į bendrovę, kurioje turtas yra apdraustas.

Susijusios naujienos