Venecijoje - "apokaliptinis" potvynis

EPA-ELTA nuotr.
Potvynis Venecijoje: Šv. Morkaus bazilikoje tyvuliuoja vanduo.
Naktį į trečiadienį vandens lygis Venecijoje pakilo iki 187 centimetrų padalos (rekordinis rodiklis nuo 1966 metų), dėl to buvo apsemta daugiau kaip 80 procentų miesto teritorijos. Potvynio aukomis tapo du žmonės.

Europos Sąjunga atidžiai stebi padėtį Venecijoje, kurią nuniokojo potvynis, ir yra pasirengusi padėti Italijos vyriausybei. Tai pranešė ES humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo komisaras Christos Stylianides.

Stichija sukėlė telefono ryšio ir elektros tiekimo pertrūkius, nuskendo keli upių tramvajai, daugelis valčių atsidūrė krantinėse. Naujienų agentūra ANSA pranešė, kad apsemta Šv. Morkaus katedros kripta. Naktį, kai potvynis buvo pasiekęs maksimalų lygį, bazilikoje tyvuliavo daugiau kaip metras vandens.

Veneto srities gubernatorius Luca Zaia pavadino Veneciją nusiaubusį potvynį "apokaliptiniu", o žalą – "neapsakoma ir gąsdinančia". Italijos premjeras Giuseppė Contė pareiškė trečiadienį atvyksiąs į Veneciją, kad pats "pamatytų žalą ir suprastų situaciją".

"Aukšto vandens" fenomenas būdingas Venecijai, išsidėsčiusiai keliose salose Adrijos jūros lagūnoje. Jis susijęs su jūros vandens lygio kilimu. Tai paprastai atsitinka rudenį ir pavasarį ir priklauso nuo mėnulio ciklų ir jūros potvynių. Tam tikri klimatiniai reiškiniai, pavyzdžiui, smarkios liūtys, gali pabloginti padėtį. Šiuo atveju situaciją sukomplikavo lietingi orai ir tam tikros krypties vėjas iš jūros.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.