Paaukojo beveik pusantro tūkstančio maisto produktų pakuočių

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Neįgaliųjų draugijos savanorė Angelė Armonavičienė sakė „Maisto banko“ skrajutes duodanti daugiau darbingo amžiaus žmonėms, nes jie labiau gali paremti nei mažas pensijas gaunantieji.
Praėjusį savaitgalį vykusioje tradicinėje „Maisto banko“ akcijoje, per kurią prašoma padėti sunkiau besiverčiantiems gyventojams, Joniškyje paramą rinkusioms dviems organizacijoms žmonės paaukojo 1421 vienetą produktų. Nors šį kartą parama buvo didesnė nei per pavasarinę akciją, ikikarantininio lygio ji nepasiekė.

 

Daugiausia nupirko makaronų

Domeikių kaime veikiančios labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ benamių sodybos savanoriai šį kartą rinkti paramos produktais grįžo į savo „senąją vietą“, tai yra – prekybos centrą „Iki“ Joniškyje, kur budėdavo ir per ankstesnes „Maisto banko“ akcijas. Tik pavasarį jiems buvo paskirta vieta prekybos centre „Maximoje“, kuria tada teko dalintis su „Maisto banko“ organizatorių Šiauliuose nukreiptais kaimyninio Pakruojo rajono LPF / Žeimelio bendruomenės centro atstovais.

„Žmonės paaukojo 555 vienetus įvairių ilgai negendančių maisto produktų: aliejaus, konservų, kruopų, miltų, makaronų, arbatos ir kt. Daugiausia suskaičiavome makaronų pakelių. Juokaujame, kad dabar iki pavasario benamių sodybos gyventojams jų nereikės pirkti, – pasakojo Domeikių kaime veikiančios labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ benamių sodybos socialinis darbuotojas Žydrūnas Pranciulis. – Esame dėkingi už kiekvieną paaukotą produktą, nes tai didelė paspirtis.“

Benamių sodybos Domeikių kaime gyventojai ir patys pasirūpina maistu: kiekvieną pavasarį sėja daržus, augina daržoves ir šiltnamyje. Augina paukščių, gyvulių. Tad negyvena tik iš labdaros, bet stengiasi atsitiesti, gyvenime paslydę dėl priklausomybių, ir patys pasirūpinti, kad turėtų maisto ant kasdienio stalo. Tik šiemet bulvės dėl vasarą alinusios sausros prastai užderėjo. Tad mielai priimtų, jei kažkas galėtų jų paaukoti.

Į draugiją stoja ir dėl paramos maisto produktais

Joniškio rajono neįgaliųjų draugija šioje „Maisto banko“ akcijoje abi dienas budėjo prekybos centre „Maxima“. Suskaičiuota, kad 436 žmonės paaukojo 866 vienetus įvairių maisto produktų. Tai buvo beveik dvigubai daugiau nei per pavasarinę akciją (536 vienetai maisto produktų), bet mažiau nei praėjusių metų rudenį. O ikipademiniu laikotarpiu prieš pusantrų–dvejus metus, organizacija per tokias akcijas sulaukdavo net dvigubai daugiau paramos, iki 1500–1600 vienetų produktų pakuočių.

Daugiausia, pasak Joniškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Sandrutės Kairaitienės, žmonės prie savanorių stalelio atnešė makaronų – 230 pakuočių, kruopų – 142, cukraus – 124 maišelius. Bet nupirkta ir konservų, aliejaus, šokolado, arbatos, kavos ir kt.

„Maxima“ yra vienintelis prekybos centras Joniškyje, kuriame norintys apsipirkti žmonės pagal reikalavimus privalo parodyti galimybių pasą. Ne visi tą dokumentą turi, tad pirkėjų srautas apskritai mažesnis. Kai kurie žmonės ateina jau antrą sykį, buvo ir penktadienį, tad du kartus juk nebeaukos. Yra pirkėjų, kurie gavę skrajutę pagal nuorodą mokėdami už prekes paaukoja tris eurus per prekybos centro kasas. Tad jie irgi remia, bet tie paaukoti kasose pinigai nueina tiesiogiai „Maisto banko“ organizacijai Vilniuje, mes rajone jų negauname. Turbūt ne visi žmonės tai žino“, – aiškino Sandrutė Kairaitienė.

S. Kairaitienė pasakojo, kad šiuo metu paramos maisto produktais laukia apie 170 jų draugijos narių, gaunančių mažesnes pajamas. Jų daugėja, nes pastaruoju metu vos ne kas savaitę ateina po norintį į draugiją įstoti naują žmogų, kuriam tokia pagalba aktuali. Tai matyti ir iš pildomų anketų, kuriose įvardinamos asmens pajamos, tai yra, iš ko jis pragyvena.

Susijusios naujienos