Kuršėnuose prasidėjo rimtosios muzikos festivalis

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ prasidėjo Kuršėnų bažnyčioje kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ ir solistų koncertu.
Pirmadienį Kuršėnų bažnyčioje prasidėjo jau trečiąjį sezoną rengiamas klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“.

„Muzika yra Dievo dovana (Musica est Dei Donum Optimi)“ – taip pavadintas šių metų koncertų ciklas. Koncertų ciklas atidarytas ypatingu renginiu – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblio „Musica humana“, kurio meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris, koncertu. Taip pat pasirodė atlikėjai – solistai Ieva Kuprevičiūtė (fleita), Daiva Tumėnaitė-Vizgirdienė (fleita) Ramunė Grakauskaitė (smuikas), obojumi grojo ansamblio meno vadovas R. Beinaris

Šį unikalų Lietuvoje koncertų ciklą globoja Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Pasaulinio lygio kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“, gyvuojantis jau 46-erius metus, Kuršėnuose ir Šiaulių rajone griežė pirmą kartą. Po Kuršėnų bažnyčios skliautais, suteikiančiais ypatingą akustiką, skambėjo garsiausi kompozitoriaus, smuikininko, kunigo, poeto, vieno ryškiausių baroko muzikos genijų – Antonio Vivaldi kūriniai.

„Antonio Vivaldi muzika yra įrodymas, kad amžinybė iš tiesų egzistuoja, nes jo kūriniai yra labai mėgstami ir atliekami iki šiol“, – sakė Robertas Beinaris.

Šis koncertas buvo ypatingas ir tuo, jog ansamblyje violončele griežia iš Kuršėnų kilęs talentingas violončelininkas Evaldas Petkus. Jį koncerte sveikino tėvai ir artimieji.

Lietuvos kultūros taryba trečius metus iš dalies finansuoja projektą „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“. Šįmet penkiems koncertams skirta 4 tūkstančiai eurų, dar per tūkstantį pridėjo rajono Savivaldybė. Likę keturi koncertai vyks rugpjūčio mėnesį Bazilionų, Gruzdžių, Meškuičių ir Micaičių bažnyčiose. Koncertuos Klaipėdos brass kvintetas, Panevėžio muzikinio teatro simfoninis orkestras, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniaus kvartetas bei solistai.