Kuršėnų tremtiniai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

Kuršėnų tremtiniai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

Kur­šė­nų trem­ti­niai pa­mi­nė­jo Par­ti­za­nų pa­ger­bi­mo, ka­riuo­me­nės ir vi­suo­me­nės vie­ny­bės die­ną

Lie­tu­vos po­li­ti­nių ka­li­nių ir trem­ti­nių są­jun­gos Kur­šė­nų sky­riaus na­riai, Pa­ven­čių mo­kyk­los moks­lei­viai, ly­di­mi mo­ky­to­jo Re­mi­gi­jaus Čia­po, ge­gu­žės 20 die­ną da­ly­va­vo LPKTS jau­nes­nio­sios kar­tos XVI są­skry­dy­je Uk­mer­gė­je. Moks­lei­viai iš­ban­dė jė­gas ke­lio­se rung­ty­se, links­mai bend­ra­vo su ki­tų mies­tų jau­ni­mu, klau­sė­si ka­ri­nių  pa­trio­ti­nių dai­nų kon­cer­to. Nu­si­fo­tog­ra­fa­vę, pa­val­gę ka­rei­viš­kos ko­šės, pa­ger­bę ko­vo­ju­sius už Lie­tu­vos lais­vę, grį­žo į Kur­šė­nus, šven­čian­čius sa­vo 436 -ąjį gim­ta­die­nį.

Pa­va­sa­riš­kai šil­tą ge­gu­žės 21 die­nos ry­tą bū­re­lis Kur­šė­nų trem­ti­nių, ŽSO Kur­šė­nų Per­kū­no drau­go­vės skau­tų, Lie­tu­vos šau­lių są­jun­gos, Po­vi­lo Ple­cha­vi­čiaus 6-osios rink­ti­nės Kur­šė­nų kuo­pos na­riai Gin­ta­ras Ky­bar­tas ir Kęs­tu­tis Ka­mins­kas, Pa­ven­čių mo­kyk­los moks­lei­viai, ly­di­mi is­to­ri­jos mo­ky­to­jo Ar­vy­do Šči­po­ko, už­de­gė žva­ku­tes prie Kur­šė­nuo­se esan­čio pa­mink­lo par­ti­za­nams, žu­vu­siems už Lie­tu­vos lais­vę ir ne­prik­lau­so­my­bę. Mo­ky­to­jas ir trem­ti­nė Eu­ge­ni­ja Dra­gū­nie­nė pa­pa­sa­ko­jo apie pa­mink­lo at­si­ra­di­mo is­to­ri­ją ir Par­ti­za­nų pa­ger­bi­mo, ka­riuo­me­nės ir vi­suo­me­nės vie­ny­bės die­nos pra­smę.

Šis šau­nus bū­re­lis nu­ke­lia­vo ir į ato­kiau­sią ra­jo­no kam­pe­lį – Ža­rė­nus, kur bu­vo lau­kia­mi vie­tos ir baž­ny­čios bend­ruo­me­nių. Čia kur­šė­niš­kius pa­kvie­tė Leo­nar­das Skė­rys – Lie­tu­vos kraš­to­ty­ros drau­gi­jos gar­bės kraš­to­ty­ri­nin­kas, miš­ki­nin­kas, mu­zi­kan­tas, už ak­ty­vią kraš­to­ty­ri­nę veik­lą du kar­tus iš­rink­tas ge­riau­siu Šiau­lių ra­jo­no me­tų kraš­to­ty­ri­nin­ku. Baž­ny­čio­je iš­klau­sę mi­šių, ne­ši­ni vė­lia­vo­mis, vi­si nu­ke­lia­vo į mies­te­lio ka­pi­nes. Čia bu­vo pa­gerb­tas par­ti­za­nas Sta­nis­lo­vas Sa­ka­laus­kas, žu­vęs šio­se apy­lin­kė­se 1945 me­tų ba­lan­džio 29 die­ną, ir jo šei­ma.

L. Skė­rys pa­sa­ko­jo, jog Sko­biš­kių kau­ty­nė­se žu­vu­sį par­ti­za­ną S. Sa­ka­laus­ką, pa­lik­tą Gaus­ma­nų so­dy­bo­je Taut­gai­lių kai­me, slap­ta par­ve­žė jo žmo­na su kai­my­nu Me­dec­ku ir dviem bro­liais Če­pu­liais ir pa­lai­do­jo Ža­rė­nų ka­pi­nė­se. Vė­liau į tą pa­tį ka­pą at­gu­lė par­ti­za­no mo­ti­na ir any­ta, kau­ty­nė­se taip pat ne­tu­ku­si sū­naus.

Moks­lei­viai pa­skai­tė poe­zi­jos po­smų, laiš­kų, ra­šy­tų par­ti­za­nams.

„Kraš­to ži­nių“ inf.

Vi­dos RA­GAUS­KIE­NĖS nuo­tr.

Ža­rė­nuo­se Par­ti­za­nų pa­ger­bi­mo, ka­riuo­me­nės ir vi­suo­me­nės die­ną pa­gerb­tas žu­vęs par­ti­za­nas Sta­nis­lo­vas Sa­ka­laus­kas, vie­na­me ka­pe at­gu­lęs su sa­vo mo­ti­na ir par­ti­za­no sū­naus ne­te­ku­sia any­ta.