Kraštiečius pakvietė „šiaudinukė“

Kraštiečius pakvietė „šiaudinukė“

Kraštiečius pakvietė „šiaudinukė“

Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ tradicinį kraštiečių susitikimą surengė „šiaudinukės“ kieme. Taip imantiškiai vadina iš griuvėsių prikeltą šiaudinį pastatą, kuriame kuriasi bendruomenės namai.

Susitikime simbolinę atidarymo juostelę kirpo ir naujoji žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, ji irgi yra „Imantų“ bendruomenės narė.

Susitiko tradicinėje šventėje

Kasmet liepos trečią šeštadienį „Imantų“ bendruomenė kraštiečius sukviečia į susitikimą. Šiųmetis susitikimas buvo kitoks nei kiti – jis surengtas atkuriamų bendruomenės namų kieme.

Šventė prasidėjo tradiciniu parašiutininkų pasirodymu – jau treti metai, kai šventės metu Šiaulių parašiutininkų klubo vyrai nusileidžia į bendruomenės teritoriją. Kaip visada, jie iš dangaus nusileido su trimis vėliavomis: Lietuvos, Europos Sąjungos ir „Imantų“ bendruomenės.

Vėliavos buvo iškilmingai perduotos bendruomenės vyrams ir, aidint fanfaroms, iškeltos. Skambėjo Lietuvos ir Europos Sąjungos himnai, atliekami Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestro (vadovas – maestro Vilimas Malinauskas).

Tarp gausaus būrio šventės svečių buvo ir naujoji žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, kuri susirinkusius patikino, jog pati jaučiasi priestotiškė, nes čia gyveno jos tėvai, čia prabėgo jos vaikystė ir jaunystė, vasarodavo vaikai. Viešnia pasidžiaugė, kad imantiškiai sugebėjo iš griuvėsių prikelti senovinį šiaudinį pastatą, kuriame dabar galės burtis bendruomenės nariai. Ji palinkėjo, kad pastatas vietos žmonėms būtų kaip namai, kad sujungtų juos ir varge, ir džiaugsme.

Viešnia dalyvavo ir simbolinės juostelės kirpimo ceremonijoje. Baisogalos klebonas Tomas Janavičius pašventino pastatą.

Padėkojo bendruomenei

„Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius šventėje apžvelgė bendruomenės nueitą kelią, nurodė svarbiausias veiklos sritis.

Pirmininkas pasidžiaugė, kad per kelerius metus bendruomenė laimėjo šešis projektus, kurių vertė – per 300 000 litų. Svarbiausias projektas – bendruomenės namų pastato rekonstrukcija ir amatų kiemelio įkūrimas.

Pirmininkas padėkojo bendruomenės žmonėms, kurie visuotinio susirinkimo metu nusprendė pastato negriauti, o jį rekonstruoti, išsaugant šiaudinio namo statybos technologijas.

Anot R. Vaitkevičiaus, kitos bendruomenės galėtų pavydėti „Imantams“ susiklausymo, žmonių geranoriškumo, pastangų puošti, tvarkyti savo teritoriją, atsiliepti į kvietimą padėti kas kuo gali. Dėka imantiškių bendruomenės namų teritorija šventėje džiugino dailiai nušienauta teritorija, besiskleidžiančiais jurginų žiedais, kitoje kelio pusėje, buvusio šiukšlyno vietoje, įrengtais gėlynais, pėsčiųjų takeliu, vandens lelijų žiedais vandens telkinyje, vadinamame Imantėliu.

Tarp dovanų – „Imantų“ herbas

Be kitų garbių svečių, imantiškius su švente sveikino kaimyninių bendruomenių vadovai Virginija Našlėnienė, Gitana Kemešienė, Artūras Radžiūnas, buvęs Baisogalos miestelio bendruomenės vadovas, Baisogalos garbės pilietis Algirdas Stikliūnas, Baisogalos garbės pilietė Irena Birutė Žmoginienė, Jurijaus Andrašiūno, iš kurio buvo įsigytas bendruomenės namų pastatas, giminaičiai, būrys kitų kraštiečių bei svečių.

Daugelis sveikintojų į šventę atvyko su dovanomis. Originalią dovaną – keraminį „Imantų“ herbą – bendruomenei padovanojo baisogališkė liaudies meistrė Bronė Žundienė.

Bendruomenės namuose veikė ir kelios parodėlės. Savo rankų darbo gaminius eksponavo bendruomenės narės Zofija Grigaitienė, Jūratė Visockienė, Raimonda Laužikaitė ir svečias iš Pakiršinio kaimo Vacys Stulginskas.

Veikė ir nuotraukų paroda, kurioje buvo eksponuojamos nuotraukos iš bendruomenės gyvenimo ir Vidmanto Vingelio surinktos XX amžiaus pradžios priestočio nuotraukos. Norintieji galėjo savo įspūdžius parašyti atsiliepimų knygoje.

Šventėje netrūko ir linksmybių – imantiškiams ir jų svečiams grojo Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestras (vadovas Vilimas Malinauskas). Romansų padainavo Pociūnėlių kultūros namų moterų ansamblis „Smetoniškos panelės“ (vadovė – Genutė Vorienė), koncertą susirinkusiems dovanojo Palonų daugiafunkcio centro folklorinis ansamblis „Atgaiva“ (vadovas – Arūnas Kotinskas).

Parengta pagal „Imantų“ bendruomenės informaciją

Editos ŠIAULIANSKIENĖS nuotr.

DABARTIS: Tokia „šiaudinukė“ pasitiko „Imantų“ bendruomenės svečius kraštiečių susitikimo dieną.

Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.

ISTORIJA: Taip „šiaudinukė“ atrodė pradedant renovaciją.

CEREMONIJA: Simbolinę bendruomenės namų atidarymo ceremonijos juostelę perkirpo naujoji žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Kairėje – rajono vicemeras Kazimieras Augulis. Dešinėje – „Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius.

PARAŠIUTININKAI: Šventė prasidėjo tradiciniu parašiutininkų pasirodymu: iš dangaus nusileidę Šiaulių parašiutininkų klubo nariai bendruomenei įteikė tris vėliavas.