Kelių kartų pasibuvimu pradėjo Adventą

Specialiosios mokyklos nuotr.
Dalyviai puošė Advento vainiką, kuris liko Specialiojoje mokykloje ir kiekvieną pirmadienį iki Kalėdų bus uždegama vis nauja žvakė.
Žagarės (Joniškio rajonas) specialioji mokykla prasidedant Adventui į bendrą renginį pakvietė kelių kartų atstovus – mokinius, jų tėvus ir senelius, kurie kartu piešė šeimos–giminės medžius, kūrė vainiką, dalinosi prisiminimais, vartydami nuotraukų albumus, įsijungė į žaidimus. Ši šventė pavadinta simboliniu jungiančiu pavadinimu „Kartų susitikimas“.

Žagarės specialiojoje mokykloje vyksta daug renginių, bet toks, kaip šis „Kartų susitikimas“, pasak direktorės Sniegutės Kukanauskienės, surengtas pirmą kartą. Gal prieš dvejus ar trejus metus panašus suėjimas organizuotas su neįgaliųjų klubu „Vyšnelė“, kai taip pat susitiko dvi skirtingos kartos – mokiniai ir vyresnio amžiaus žmonės, bet tai nebuvo tų pačių šeimų atstovai.

Praėjusiais metais tokiu metu renginiai išvis nevyko, o šiemet Specialiosios mokyklos pedagogai nusprendė sukviesti kelias šeimų kartas pasibūti, labiau susipažinti, įsijungti į bendras veiklas, nes juk sykiu praleistas laikas – pati prasmingiausia dovana.

„Galvojome pakviesti ir vaikų lopšelio – darželio „Vyšniukas“, Žagarės gimnazijos atstovus, bet kadangi pandeminė situacija nėra gera, o mūsų turimos patalpos renginiams labai nedidelės, likome su savo mokiniais ir jų artimaisiais. Iš kiekvienos dalyvavusios šeimos buvo prašoma sudaryti komandas, kurioje turėjo būti vaikai, vienas iš tėvų ir vienas iš senelių. Renginyje dalyvavo ne tik skirtingos kartos, bet ir tautos, sulaukėme romų šeimų“, – pasakojo Specialiosios mokyklos direktorė Sniegutė Kukanauskienė.

Tėveliai ir seneliai buvo pakviesti kartu papuošti Advento vainiką. Šis vainikas liko mokyklai ir pirmadienį per tradicinę penkiaminutę pirmąją Advento laukimo žvakę, simbolizuojančią viltį, uždegė trys pačių mokinių išrinkti atstovai, kurie, jų nuomone, gerai elgėsi, buvo pavyzdys. Dar liko trys žvakės, skirtos tikėjimui, džiaugsmui, ramybei.Atėjusių šeimų atstovai iš renginio išsinešė ne tik pačių įrėmintus šeimos medžius, po eglutei puošti skirtą, mokinių rankomis pagamintą žaisliuką, bet ir šiltą jaukaus vakaro prisiminimą.

Susijusios naujienos