Inkilai simboliškai kviečia sugrįžti emigrantus

Inkilai simboliškai kviečia sugrįžti emigrantus

Inkilai simboliškai kviečia sugrįžti emigrantus

Praėjusį šeštadienį Žagarėje šią vasarą vyksiančio metalo muzikos festivalio „Kilkim žaibu“ organizatoriai į medžius kėlė inkilus paukščiams, simboliškai šia akcija kviesdami į gimtinę ir visus emigrantus.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Inkilai – kaip švyturys išvykusiems

Į Žagarę suvažiavę festivalio „Kilkim žaibu“ organizatoriai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Telšių bei Joniškio pušyne prie Žvelgaičio ežero iškėlė daugiau kaip dešimt inkilų.

Šia grįžtančių paukščių laukimo akcija jie kreipėsi ir į festivalio gerbėjus, kurių dalis gyvena užsienyje, o į Lietuvą grįžta tik du kartus per metus – Kalėdoms bei į sunkiosios muzikos festivalį.

„Inkilai simbolizuoja švyturį, rodantį kelią besirenkantiems bičiuliams“, – „Krašto žinioms“ pasakojo klubo „Pikuolis“, kuris ir rengia minėtą festivalį jau 16 metų, vadovas Daividas Kurlis.

Tokia pat akcija ankstesniais metais vyko Varniuose, kurie tapo nuolatiniais festivalio „Kilkim žaibu“ namais.

Organizatoriai Žagarėje taip pat pjovė nendres, kurių ekologiškos statybinės medžiagos reikės festivalio, vyksiančio birželio mėnesį, amatininkų nameliams, baltiškų simbolių kūrimui, pravers ir ruošiant „Vyšnių festivalio“ kaliauses.

Žinomas renginys Europoje

Festivalis „Kilkim žaibu“ vyks jau 16 kartą. Jis, kaip ir Joniškyje susikūręs klubas „Pikuolis“, kurio veikloje dalyvauja nariai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Baltarusijos, jau užsitarnavo kultinio renginio Europoje statusą.

Pradėtas Joniškyje, kai nebebuvo vietos plėstis, jis persikėlė į Varnius, pratusius prie didelių festivalių, tokių kaip „Bliuzo naktys“.

Pasak D. Kurlio, kadangi renginys turi gerą vardą, muzikinių grupių atstovai patys siunčia pageidavimus dalyvauti. Festivalyje jau yra koncertavę atlikėjai iš JAV, Australijos, Norvegijos, Švedijos, Rumunijos, Vokietijos, Islandijos, Danijos ir kitų šalių.

Šiemet laukiama kolektyvų iš Olandijos, Šveicarijos, Švedijos, Suomijos bei kaimyninių šalių. Atvyks ir viena pasaulinio garso grupė, kurios pavadinimo organizatoriai dar neatskleidžia.

Be pertraukos dieną ir naktį dvi paras truksiančiame renginyje skambės folkloro, folkroko bei metalo muzikos grupių pasirodymai, kuriuos papildys gyvosios istorijos klubai, demonstruosiantys viduramžių gyvenseną bei kovas. Beginklėse rungtyse galės susirungti ir žiūrovai.

Metalo muzika – radikalus menas

Užsienio dalyviams organizatoriai paprastai rengia pažintines išvykas.

„Labiausiai tamsiosios muzikos muzikantus stebina Kryžių kalnas. Iš ten jie dažniausiai išvyksta apimti šoko ir teigia, kad nieko panašaus net įsivaizduoti negalėję. Jie vertina unikalią mūsų krašto kultūrą ir priima ją su didele pagarba“, – „Krašto žinioms“ pasakojo D. Kurlis.

Joniškietis apgailestauja, kad dar atsiranda žmonių, kuriuos metalo muzika ir jos atlikėjai gąsdina.

Anot jo, nieko nuostabaus, nes Lietuva tik pradeda kelią sąmoningos Europos valstybės link. Elementarus palyginimas: kai praeito amžiaus 6-ajame, 7-ajame dešimtmečiais pažangiose pasaulio valstybėse vyko roko revoliucija, jaunimas mėgavosi „The Beatles“ ar „Rolling Stones“ kuriama muzika, ši žinia per geležinę uždangą nepasiekdavo mūsų tėvų ir senelių.

„Viskas, ką jie girdėjo, buvo „Armonika“ ar „Aliukai“. Kalbu ne tik apie muziką, bet ir apie pasaulėžiūrą. Kultūrinės spragos neišnyksta greitai ir savaime. Mums belieka apgailestauti, kad kartas skiria sampratų bedugnė“, – aiškino D. Kurlis.

Pasak jo, metalo muzika yra radikalus menas. Jos kūrėjai nenori pataikauti nusistovėjusioms dogmoms. Jie tarsi šaukliai, skatinantys atidžiau vertinti kur, dėl ko ir kaip mes gyvename.

Asmeninio albumo nuotr.

INKILAI: Inkilai bus kaip švyturys, kviesiantis sugrįžti ne tik paukščius, bet ir emigrantus.

NENDRĖS: Organizatoriai Žagarėje taip pat pjovė nendres, kurių ekologiškos statybinės medžiagos reikės festivalio, vyksiančio birželio mėnesį, amatininkų nameliams, baltiškų simbolių kūrimui.

POVEIKIS: Klubo „Pikuolis“, organizuojančio festivalį „Kilkim žaibu“, vadovas Daividas Kurlis sako, kad labiausiai atvykstančius iš užsienio sunkiosios muzikos atstovus nustebina ir sužavi Kryžių kalnas.