Baisogalos dvaro arklidės pastatui žadama renovacija

Savivaldybės nuotr.
Vienas iš Baisogalos dvaro komplekso pastatų – arklidė su ratine – turėtų pradėti naują gyvenimą.

Radviliškio rajono savivaldybės taryba patvirtino sprendimą prisidėti prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (Gyvulininkystės instituto) inicijuoto projekto, kurio tikslas – atnaujinti ir pritaikyti edukacinėms bei visuomeninėms reikmėms vieną iš Baisogalos dvaro komplekso pastatų – arklidę su ratine, kurios, teigiama, yra apverktinos būklės.

Projektas, kurį parengė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Gyvulininkystės institutas), skirtas arklidei su ratine atnaujinti ir pritaikyti mokslinėms, edukacinėms ir kultūrinėms veikloms. Jis apims pastato tvarkybos darbus, įskaitant stogo, sienų, fasado elementų ir pamatų remontą bei inžinerinių tinklų keitimą.

Po renovacijos pastatas bus pritaikytas mokymui, mokslo žinių sklaidai bei visuomenės poreikiams. Planuojama įrengti kultūrines dirbtuves, kuriose lankytojai galės susipažinti su amatais, dalyvauti kūrybinėse veiklose.

Paraiškos rengėjai apskaičiavo, jog projektui įgyvendinti reikalinga suma siekia 1 milijoną 233 tūkstančius eurų. Iš šios sumos 750 tūkstančių eurų planuojama gauti pagal programą „Kultūros paveldo aktualizavimas ir įveiklinimas“, o likusią dalį – 483 tūkstančius eurų – reikėtų surasti patiems projekto iniciatoriams.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Gyvulininkystės institutas) pagalbos kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, kurios paprašė rasti galimybę prisidėti prie projekto vykdymo, nes atnaujintas pastatas tarnaus visiems Radviliškio rajono žmonėms ir didins turistų srautus.

Praėjusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai nusprendė, kad Savivaldybė prie projekto vykdymo prisidės 300 tūkstančių eurų. Šį sprendimą palaikė dauguma Tarybos narių.

Po remonto Baisogalos dvare planuojamos įvairios veiklos. Edukacinės programos: vyks seminarai, paskaitos ir praktiniai užsiėmimai studentams, moksleiviams ir visiems, besidomintiems gyvulininkyste bei jos istorija. Veiks kultūrinės dirbtuvės – balnų siuvyklos, važelių ir pakinktų gamybos bei restauravimo dirbtuvės, pobalnių iš vilnos vėlimo dirbtuvės. Šios veiklos suteiks galimybę susipažinti su tradiciniais amatais ir dalyvauti kūrybinėse veiklose. Numatomos parodos ir ekspozicijos: bus rengiamos nuolatinės ir laikinos parodos, pristatančios gyvulininkystės istoriją, kultūros paveldą ir amatus.

Taip pat planuojami moksliniai tyrimai ir konferencijos, bendruomenės renginiai.