Baigtas trečiasis Gruzdžių gimnazijos renovacijos etapas

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Trečiuoju renovacijos etapu suremontuotos Gruzdžių gimnazijos pirmo aukšto klasės.

Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijoje surengta šventė, skirta trečiojo gimnazijos etapo pabaigtuvėms.

Trečiasis renovacijos etapas vyko 2022 metų liepos – šių metų sausio mėnesiais. Pagrindiniai šio etapo darbai – suremontuota pirmo aukšto klasės ir kabinetai, persirengimo kambariai, dailės kabinetas, vitrininės durys, laiptinės.

Šia proga pasidžiaugta ne tik nuveiktais darbais, bet prisiminta ir mokyklos istorija, jos reikšmė Gruzdžiams.

Gruzdžių gimnazijos trečiojo renovacijos etapo pabaigtuvių simbolinę juostelę perkirpo mero pavaduotojas Česlovas Greičius, seniūnė Nijolė Bagdonavičienė ir gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas. Gimnaziją pašventino Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčios klebonas. civ. t. mgr. Donatas Klimašauskas.

Gimnazijos sporto salėje surengtose iškilmėse koncertavo gimnazijos jaunieji atlikėjai ir Gruzdžių kultūros darbuotojas Gintaras Kiura.

Gimnazijos renovacijos etapų aptarime parodytos nuotraukos ir skaidrės iš renovacijos darbų eigos, kad būtų galima pamatyti, kaip keitėsi, gražėjo ir modernėjo Gruzdžių gimnazija.

2014 metais įgyvendintas didelis ir svarbus projektas, leidęs sutvarkyti gimnazijos aplinką, žaidimo aikšteles, aptverti tvorą, atlikti kitus aplinkos tvarkymo darbus. 2016 metais pradėti įgyvendinti didieji darbai: pastato sienų šiltinimas, įrengtas šlaitinis stogas, pakeistos šildymo ir ventiliacijos sistemos, lauko laiptai, II–III aukšto klasės, koridoriai. Įrengtas liftas, tvarkyta sporto salė. Visko tame etape buvo – net ir teismų – buvo apskųsti konkurso rezultatai: patalpos išgriautos, visur statybinis laužas, o darbai nutrūkę.

2016 metų gruodžio 27 dieną aplinkos ministro įsakymu pastatui rekonstruoti skirta 506 400 eurų subsidija iš Klimato kaitos programos specialiosios programos lėšų, Šiaulių rajono savivaldybė skyrė 619 935 eurus.

Antrasis renovacijos etapas – valgyklos renovacija. Kad valgykla būtų estetiška ir šiuolaikinė, savo indėlį įnešė dailės mokytojai, jie rinko ir derino interjero spalvas.

J. Vasiliauskas šventės dalyviams įteikė gimnazijos simbolio “Žaliojo ąžuolo” statulėles.