Angelai išskleidė gėrio sparnus

Asmeninė nuotr.
Tarp specialiųjų poreikių vaikų talentų ieškantis mokytojas Valdas Kančauskas pats nestokoja kūrybiškumo.
„Nutapyta nauja vektorinės tapybos paroda, kuri šiuo metu keliauja per ypatingas, šventas Lietuvos vietas. Gimė dar vienas Laimės aitvaras su angeliuku, nupieštas ypatingos vilnietės mergaitės Anos ir žinomos dailininkės Mykolės Ganusauskaitės.
Užsimezgė nauji ir sutvirtėjo seni bendrystės ryšiai su Jungtinėse Amerikos Valstijose, Portugalijoje, Kanadoje, Izraelyje gyvenančiais komandos nariais. Surengta labai svarbi paroda Japonijoje“, – taip praėjusius „Angelų sodų“ organizacijos metus apibendrina kelmiškis mokytojas, visuomenininkas ir rėmėjas Valdas Kančauskas, suteikęs šansą savo gyvenimą įprasminti specialiųjų poreikių vaikams.

Vaikų paveikslai keliauja po Lietuvą ir užsienį

2021- ieji metai Valdo Kančausko įkurtai ne pelno siekiančiai organizacijai ,,Angelų sodai“ – prasmingi, augimo, tobulėjimo ir atradimų metai.

Mat, pasaulinė pandemija jau nebestabdė tarptautinių parodų ir projektų. Tad metai buvo ypatingai kūrybiški.

Nauja vektorinės tapybos paroda jau keliauja po Lietuvą. Skraidyti pasirengęs dar vienas Laimės aitvaras, kurį sukūrė vilnietė mergaitė Ana ir dailininkė Mykolė Ganusauskaitė. Tvirtėja ryšiai su Jungtinėse Amerikos Valstijose, Portugalijoje, Kanadoje, Izraelyje gyvenančiais Valdo komandos nariais.

„Angelų sodams“ ypač svarbi vaikų vektorinės tapybos darbų paroda Japonijoje, kur verslininkui iš Japonijos Tamaki Kenjiro tarpininkaujant buvo suteikta galimybė jauniesiems menininkams atstovauti, garsinti Lietuvą bei ,,gyvai“ eksponuoti net 35 unikalius vektorinės tapybos kūrinius Kumamoto prefektūroje.

Pernai surengta ir nuotolinė paroda Ekvadore, padedant žinomam Ekvadoro visuomenės veikėjui, meno žinovui, mecenatui, fondo vadovui ir verslininkui Adolfo Escolar.

Šiemet Kelmės vaikų – unikalios vektorinės tapybos darbai papuošė Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusią Detroito Žiburio Lituanistinę mokyklėlę.

„Angelų sodų“ vaikai nutapė sveikinimo su JAV Nepriklausomybės diena atviruką Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados bendruomenei. O ambasadorių Robertą S. Gilchristą ir visą JAV ambasados bendruomenę pradžiugino Valdo vadovaujamas kūrybiškumo ugdymo veiklas lankančios vilnietės padovanotas naujas vektorinės tapybos kūrinys, kuris papuošė ambasados erdves.

Ypatingų poreikių kelmiškės Rositos G. vektorinės tapybos darbas kabo prabangiausių Lietuvoje, interjero namų – ISTO ekspozicijoje.

Parama praskaidrina jaunųjų kūrėjų kasdienybę

Kūrybiškų vaikų tapybos darbai jau tapo taikomosios dailės kūriniais, galinčiais puošti namus, viešbučius, darbo vietas bei tapti unikaliomis dovanomis. Mokytojas ypač džiaugiasi Anos R. vektorinės tapybos kūriniu ,,Katinukas su charakteriu“, kuris tapo solidžios asmeninės meno kolekcijos dalimi. Kūrinį įsigijo meno kolekcionierius Daumantas T. Penkis, Valdo vadovaujamų jaunųjų kūrėjų tapybos darbus, įsigijo Lietuvos respublikos Valstybės Kontrolės institucija. Tapybos darbai tapo solidžia dovana užsienio valstybių svečiams ir VK partneriams.

VšĮ ,,Angelų Sodai“ jau tampa solidžia šalies organizacija, kuri sulaukia vis daugiau žinomų verslo, kultūros ir visuomenės atstovų palaikymo bei paramos.

Įkurtos organizacijos pritraukiamų lėšų dėka, remiamos ypatingų poreikių mokinių edukacinės išvykos, netradicinės pamokos, dovanojama kompiuterinė ir programinė įranga.

Valdas siekia kūrybiškus vaikus praturtinti geromis emocijomis, naujais atradimais, praskaidrinti ypatingų poreikių kūrėjų kasdienybę, paskatinti juos nesustoti kūrybiniame kelyje, spalvinant aplinkinį pasaulį ryškiais, spindinčiais, nuostabias emocijas keliančiais kūriniais.

Šiais metais VšĮ ,,Angelų Sodai“ visiškai padengė devynių edukacinių išvykų – edukacinių užsiėmimų išlaidas. Ypatingų poreikių mokiniai grožėjosi peizažais, atsiveriančiais nuo Rambyno kalno, dalyvavo geografijos, istorijos, matematikos, lietuvių kalbos, fizinio lavinimo pamokose. Jos vyko netradicinėse aplinkose Kurtuvėnų edukaciniame centre, Tauragės Taurų parke, į kurį vyko net tris kartus, su trimis skirtingomis komandomis.

Mokiniai aplankė 1633 metais pastatytą, nuostabaus grožio Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, Tytuvėnų bernardinų vienuolyną ir jame įrengtą muziejų, pasivaikščiojo po jaukų Tytuvėnų miestelį, užlipo į Tytuvėnų apžvalgos bokštą iš kurio atsivėrė nuostabūs rudens peizažai, aplankė Kurtuvėnų „Gyvojo žirgo muziejų“, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žirgo draugystė”, bei susipažino su visais žirgyno gyventojais. Kiekvienas mokinys dalyvavo ir jojimo ant žirgo pamokose. Jaunieji kūrėjai lankėsi Klaipėdos delfinariume, Lietuvos Jūrų muziejuje pasinėrė į fantastinį vandens pasaulį.

Nebuvo pamirštas ir aktyvus poilsis. Po inovatyvių pamokų mokiniai pramogavo batutų parke, išbandė daugiau negu kilometro ilgio pojūčių taką, čiuožinėjo nuo įspūdingo aukščio Taurų parko pilies šlaito.

Valdo vedamose pamokose buvo naudojamas dronas, įsigytas už VšĮ ,,Angelų sodai“ skirtą paramą. Jo pagalba mokiniai gali į pasaulį pažvelgti iš paukščio skrydžio.

Panaudojus solidžią verslo atstovų ir neabejingų žmonių paramą buvo nupirkti du pilni ,,Sony“ virtualios realybės komplektai, kurie naudojami per netradicines pamokas ir ypatingų poreikių vaikų laisvalaikiui.

Tikisi papuošti Niujorko Taimso aikštę

Praėjusiais metais, Kelmės specialiojoje mokykloje Vaikų gynimo dieną po metų pertraukos, sparnus išskleidė laimę nešantis aitvaras – ,,Angelas iš Angelų sodų“, nutapytas ypatingų poreikių mergaitės Evelinos R. ir žinomo kelmiškio grafiko, Dailininkų sąjungos nario Andriaus Seselsko.

Valdas sako, kad kiekvienais metais ne pelno siekianti organizacija VšĮ ,,Angelų sodai“ išsikelia vis didesnius iššūkius ir tikslus. Visuomenininkas tiki, kad ateinantys metai bus išskirtiniai. Jie Valdo vadovaujamiems ir remiamiems ypatingų poreikių kūrėjams atneš dar didesnį pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Šiuo metu jau aktyviai ruošiamasi ir ieškoma verslo partnerių, aukštosios mados rūbų, grafikos dizainerių, architektų, reklamos bei rinkodaros specialistų, kurie padės ypatingų vaikų piešinius perkelti ant vienetinių, aukščiausios kokybės, natūralių medžiagų rūbų, aksesuarų, užuolaidų, keramikinių plytelių. Šiuos gaminius pardavinės visame pasaulyje.

Lietuvoje ir už jos ribų jau žinomas mokytojas ir visuomenininas Valdas Kančauskas, pradėjęs unikalią veiklą ir išdrįsęs ieškoti talentų tarp specialųjų poreikų vaikų bei juos garsinti deda dar didesnes viltis į šiuos 2022 metus: ,, Tikiu, kad visos svajonės, jeigu svajoji visa širdimi ir darai, kad tos svajonės taptų realybe – išsipildo ! Ateis laikas, kada net Niujorko Taimso aikštę papuoš gabiųjų Lietuvos vaikų unikalūs vektorinės tapybos kūriniai, taip parodydami pasauliui, kad nėra nieko neįmanomo. Tik bendrai – visi kartu, mes galime sukurti stebuklą ir keisti neteisingas nuostatas ir įsitikinimus, dovanodami vaikams Angelams pasitikėjimo, džiaugsmo, saugumo, prasmingumo ir laimės sparnus...“