A. Veryga: vakcinavimo galimybė vaistinėse padėtų paskiepyti didelę dalį žmonių

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ministras kalbėjo, kad tokio sprendimo įgyvendinimui yra pasiruošę universitetai, kurie apmokytų vaistinių darbuotojus.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad reikia paankstinti galimybę skiepytis vaistinėse. Jo teigimu, priėmus tokius sprendimus, vaistinėse būtų galima skiepyti gyventojus ne tik nuo koronaviruso, bet ir nuo sezoninio gripo.

„Ruošiamės tam vakcinos atėjimui ir galvojame strategiją, kaip būtų galima greitai, neperkaunant sveikatos sistemos, paskiepyti didelę dalį žmonių“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Veryga.

Ministro teigimu, vaistinės yra pasiekiamos daugeliui gyventojų, dėl to, pasak A. Verygos, jas galima išnaudoti siekiant paskiepyti kuo didesnį skaičių žmonių.

„Kitais metais nuo gripo ten būtų galima skiepyti“, – akcentavo sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga taip pat kalbėjo, kad tokio sprendimo įgyvendinimui yra pasiruošę universitetai, kurie apmokytų vaistinių darbuotojus bei, sakė ministras, poįstatyminiai teisės aktai taip pat yra baigiami ruošti.

„Kaip jie organizuotų tą skiepijimo procesą – ar tai būtų registraciją, ar žmonės tiesiog ateitų, (...) čia jau yra techninės detalės. Svarbiau dabar yra paankstinti terminą ir duoti aiškų ženklą, kad vaistinių darbuotojai gali mokytis, rengtis“, – pridūrė ministras.