Medikų profsąjunga: yra įstaigų, kuriose darbo užmokestis dar nepadidintas

Martyno AMBRAZO (ELTA) nuotr.
„Turime darbo ginčų, nes neišmokėti visi priedai, kurie privalomi“, – tvirtino Aldona Baublytė, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė.
Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Baublytė sako, kad dalies medikų dar nepasiekė žadėtas didesnis darbo užmokestis.

„Kalbėjome apie tai, ar buvo išmokėti darbo priedai, ar buvo padidintas darbo užmokestis, tai šiandien galiu patvirtinti, kad yra įstaigų, kuriose darbo užmokestis nuo balandžio 1 dienos dar nepadidintas. Motyvas iš darbdavių pusės, kad stinga lėšų, nes darbo užmokesčio lėšos naudojamos toms priemonėms, kurias reikia užtikrinti – apsaugos priemonėms, infrastruktūrai, informacinių technologijų plėtrai. Turime darbo ginčų, nes neišmokėti visi priedai, kurie privalomi“, – Prezidentūroje žurnalistams tvirtino A. Baublytė.

„Panaikinus karantiną, išnyko ir „kovidinis“ priedas, kaip mes vadiname, nuo 60 iki 100 proc. Tačiau pagal Darbo kodeksą išlieka 15 proc. priedas, kuris daugelyje įstaigų dar nemokamas, nes trūksta pinigų arba nėra įvertintas rizikos faktorius“, – kalbėjo ji.

Anot A. Baublytės, medikų bendruomenė nori aiškios strategijos, kaip bus dirbama toliau.

„Labai nevienodomis sąlygomis dirba (ligoninės – ELTA), „kovidinės“ ligoninės turėjo žymiai geresnes sąlygas, žymiai prastesnes sąlygas turėjo periferinės įstaigos, greitosios medicinos pagalbos stotys, mažesnės, kurios pirko iš savo lėšų darbuotojams priemones. Šiandien galbūt šito nėra, bet nėra aiškaus reglamentavimo iš rezervo. Žinome, kad jis prikauptas, bet didžiąja dalimi tik „kovidinės“ ligoninės aprūpinamos. Mažesnės įstaigos turi iš savo lėšų tai daryti“, – sakė profsąjungos pirmininkė.