Naujausios
Taline, kuris minėjo 800 metų sukaktį, surengtame tarptautiniame tarptautinis floristinės suknelės konkurse „Lillleball – 2019“ Joniškio žemės ūkio mokyklos auklėtinės su profesionalais iš Estijos, Latvijos, Rusijos, Italijos, Ukrainos, Lietuvos rungėsi ketvirtą kartą.
Dekoratyvinio verslo specialybės trečiakursės dalyvės Geda Drevinskaitė ir jos asistentė Kamilė Briedytė, vadovaujamos idėjų generatorės profesijos mokytojos Rimos Skirvainienės, kartu su kitais konkursantais per septynias valandas turėjo sukurti suknelę iš gamtinių medžiagų ir ją pristatyti 13 asmenų komisijai, kurioje buvo floristai, visažistai, televizijos laidų vedėjai, įžymūs Estijos žmonės, ir pasirodyti daugiatūkstantinei žiūrovų miniai. Suknelė privalėjo būti funkcionali, padėti įkūnyti personažą. Sukurti sceninį įvaizdį padėjo profesionalūs organizatorių parinkti visažistai, kirpėjai.
Joniškietės floristės pasirinko Liūdnos lėlės personažą, kurį vis bandė pralinksminti vietoje nenustygstantis Klounas. Suknelę demonstravo Dovilė Ramšaitė, o su klouno kostiumu puikiai jautėsi mokytoja Lina Budrienė.
Joniškietės užėmė trečią vietą, jas aplenkė tik italai ir dar viena komanda iš Lietuvos.
Profesijos mokytoja Rima Skirvainienė „Šiaulių kraštui“ pasakojo, kad suknelės pagrindas buvo sukurtas papjė mašė technika, orginalumo suteikė įverta surūdijusi viela. Suknelės dekoravimui ypač svarbus gėlių pasirinkimas – jos turi greitai nenuvysti ir tarpusavyje derėti. Todėl didžiąją dalį sudarė platų spalvų spektrą turinčios chrizantemos, austomos, smulkiažiedės rožės. Įdomiai ir kiek neįprastai atrodė perkūnropės. Gėlėms tvirtinti pasirinkta gana sudėtinga, daug kruopštumo reikalaujanti technika – kiekvienas žiedas buvo smeigiamas ant vielutės ir tvirtinamas klijais.