Įsigaliojo supaprastinti reikalavimai mažoms maisto prekių parduotuvėms

Redakcijos archyvo nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gegužės 24 dieną įsigaliojo nauji supaprastinti reikalavimai mažoms maisto prekių parduotuvėms. Mažoms maisto produktų parduotuvėms, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m, reikės įsidiegti gerokai paprastesnę savikontrolės sistemą ir laikytis paprastesnių geros higienos praktikos reikalavimų, pildyti mažiau dokumentų. Pavyzdžiui, tokioms parduotuvėms, iki šiol registravusioms savikontrolės įrašus trijuose žurnaluose, užteks turėti tik vieną incidentų registravimo žurnalą, kurį reikės pildyti savikontrolės metu nustačius neatitikimų (pavyzdžiui, sugedusį šaldytuvą, aptiktus graužikų pėdsakų, gavus produktų su pažeistomis pakuotėmis ir panašiai.).
Taip pat, vadovaujantis šiais reikalavimais, mažoms parduotuvėms nebereikės atlikti kasmetinių vidaus auditų su auditorių grupe ar atsakingu asmeniu. Sutrumpintas ir dokumentų, susijusių su maisto sauga ir atsekamumu, saugojimo terminas, kuris priklausys nuo produktų kategorijos, pavyzdžiui, dokumentų, susijusių su greitai gendančiais maisto produktais, saugojimas sutrumpintas nuo 1 metų iki 6 mėnesių.
Teisės akto projektą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba derino su visuomene ir socialiniais partneriais. Atsižvelgus į pateiktus siūlymus, pakoreguotas galutinis teisės akto projektas. Šio teisės akto reikalavimai bus taikomi visoms nedidelėms mažmeninėms prekybos parduotuvėms. Jose bus galima prekiauti ne tik negyvūniniu, bet ir sufasuotu gyvūniniu maistu, įvairiomis bandelėmis su mėsos įdarais, čeburekais, kibinais, picomis ir panašiais produktais. Tačiau šiose parduotuvėse nebus leidžiama ardyti gyvūninio maisto pakuočių ar jų pjaustyti, perpakuoti ir panašiai. Supaprastintais reikalavimais negalės pasinaudoti ir tos parduotuvės, kuriose prekiaujama nefasuotais gyvūninio maisto produktais, pavyzdžiui, šviežia sveriama mėsa, paukštiena, žuvimi, pieno produktais (grietine, sviestu, varške ir pan.) ir kitais.

Susijusios naujienos