Žvejyba teikia tik malonumą

Žvejyba teikia tik malonumą

Žvejyba teikia tik malonumą

Krizės laikotarpiu žmonės prisigalvoja įvairių būdų kaip užsidirbti papildomų pajamų, tačiau žvejyba lieka tik pramoga, malonumas. Pakalbinti žvejai prie Talkšos ežero tvirtino, kad neturi jokio pelno, tik gerai praleidžia laiką.

Kristina JOKŠAITĖ

redakcija@skrastas.lt

Žvejyba — tik malonumas

Stanislovas Pušakovas pasakojo, kad žvejojo nuo pusės penkių ryto. Pagavo žuvytę, parėjo namo, išsikepė ir atsinešė prie ežero užkąsti, kad vėl galėtų meškerioti popietinėje žvejyboje. Žuvis gaudo su perlinėmis kruopomis, batonu, su sliekais mažai žuvis vilioja. Sakė, kad šiame ežere kimba ir karosai, ir lynai, ir karšiai.

Žvejys pasakojo, kad iš pagautos žuvies tikrai neturi jokio pelno. Žvejoja savo malonumui, taip nori pailsėti. Prie ežero ateina bent pora kartų per savaitę. Turi ir savo rekordą pasiekęs. Talkšoje sugauta lydeka svėrė 8 kilogramus ir 800 gramų. Ponas Stanislovas siūlėsi nueiti ir atnešti žuvies išdžiovintą galvą, kad tikrai patikėtumėme.

S. Pušakovas norėtų, kad Savivaldybė vėl pastatytų šiukšlių konteinerius. Ateinantis jaunimas palieka labai daug šiukšlių,pilnos pievos šiukšlių. „Mes, žvejai, susirenkam visas šiukšles“, — užtikrino žvejys.

Sutiktas kitas žvejys Algirdas Verenka irgi sakėsi dažnai ateinantis čia pažvejoti. Tačiau iš žuvies negaunantis jokio pelno. „Kiek reikia pagauti žuvies, kad galėtum parduoti? “, — retoriškai klausė žvejys.

Romas Danilaitis, žvejojantis penktus metus, sakoo, kad svarbiausia ne pagauti žuvį, o ją gaudyti. „Tai yra malonumas, laisvalaikio praleidimo būdas, dažnai čia ateinu žvejoti, nes gyvenu netoliese, netoli eiti“, — pasakojo vyras.

Kimba karosai, karšiai, karpiai

Pakalbintas žvejybos reikmenų parduotuvės vedėjas Eirimas Krencius pasakojo, kad dabar daugiausiai kimba karpiai, karosai, karšiai. Šių žuvų kibio sezonas prasidėjo tada, kada sušilo vanduo telkiniuose. Karpiai, karosai gali būti gaudomi, kada vandens temperatūra yra apie 12 laipsnių.

Žuvis prisivilioti galima įvairiais pašarais. Pašaras priklauso nuo žuvies rūšies. Naudojant smulkų pašarą jis sutraukia įvairaus dydžio žuvis: nuo mažytės žuvelės iki 10 kilogramų sveriančios žuvies. Plėšriosios žuvys, pamačiusios, kad plaukioja mažos žuvelės, atplauks šalia.

Jei norima pagauti didesnę žuvį, tai ir pašaras turi būti atitinkamo dydžio. Stambesnės žuvys gaudomos kukurūzais, baltyminiais kukuliais, kurių dydis priklauso nuo norimos pagauti žuvies dydžio: kukulių skersmuo būna nuo 10 iki 30 milimetrų.

Žvejybos reikmenų parduotuvės vedėjas pajuokavo, kad geriausiai žvejoti ne ežeruose ar upėse, o prekybos centruose. Surimtėjęs sakė: „Žuvys kimba visur.

Nepasikeitęs standartas rodo, kad žuvys geriausiai kimba anksti ryte ir vakare. Karšiai geriausiai kimba naktį.

Reikia pašerti

Specialistas pasakojo, Rėkyvos ežere daugiausiai kimba ešeriai. Bubių tvenkinyje dabar žmonės gaudo lynus, karosus, karšius, lydekas.

Žvejyba nepigus malonumas. Maždaug už septyniasdešimt litų galima apsirūpinti minimalia meškeriojimo įranga.

Paklaustas gal yra kokių specialių burtažodžių, norint prisivilioti didesnę žuvį parduotuvės vedėjas atsakė, kad pirmiausia reikia turėti meškerę. „Kiti žvejai važiuoja į komercinius tvenkinius ir tikisi, kad pačios žuvys šoks į krantą. Atvažiuoja į mūsų parduotuvę ir nusiperka pašaro už keturis litus. Aš aiškinu, kad nusipirktų gero pašaro, pridėtų kruopų, nepaklauso. Ir nieko nepagauna. Jeigu nori sugauti žuvį, reikia ir jai duoti pavalgyti, visa paslaptis“.

Eirimas Lietuvoje yra sugavęs karpį, svėrusį 10,5 kilogramo. Žvejai, pagavę tokio dydžio žuvis paleidžia jas atgal į vandenį. Jeigu meškerioja komerciniuose tvenkiniuose, tai pagautą žuvį perveža į kitus vandens telkinius, kur žvejoja. Neoficialus karpininkų kodeksas — iki 5 kilogramų pagauta žuvis yra valgoma, o per 5 kilogramų pagauta žuvis turi gyventi.

Palinkėjau sėkmės žvejyboje, tai Eirimas Krencius sakė, kad negalima žvejams linkėti, nes tada nė žvyno, nė uodegos.

ŽVEJYS: Stanislovas Pušakovas žvejoja nuo pusės penkių ryto.

POILSIS: Romas Danilaitis pailsi nuo dienos rūpesčių žvejodamas.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.