Moteris, mintanti šviesa

Moteris, mintanti šviesa

Moteris, mintanti šviesa

Jasmuheen — moteris, jau keturiolika metų besimaitinanti tik šviesa. Birželio pabaigoje, pasaulinio turo Vilniuje metu, ji tvirtino, kad prana (šviesos, dieviškąja energija) pasaulyje maitinasi apie 30 000 žmonių.

„Man neįdomu — žmonės valgo, ar ne, svarbu, kad jie žinotų, jog tokia galimybė egzistuoja“, — sako Jasmuheen.

Nijolė KOSKIENĖ

nikos@skrastas.lt

Kosminė reporterė

Jasmuheen arba tiesiog Jas (tariasi Džasmuhyn, draugai vadina Džas) paskaita ir seminaras, vykę birželio pabaigos savaitgalį, sutraukė pilną salę žmonių.

Ant scenos užlipusi smulki, energinga moteris, trumpai kirptais plaukais — iš tolo panaši į paauglę. Iš tiesų Jasmuheen — per penkiasdešimt, ji — aštuonių vaikų mama.

„Aš tik moteris, kuri savo gyvenime patyrė įdomių dalykų ir rašo apie tai“, — sako pati Jasmuheen.

Gimusi Australijoje, norvegų imigrantų šeimoje, nuo dviejų metukų atsisakiusi valgyti mėsą, keturiolikos atradusi šviesos kalbas, septyniolikos inicijuota į senovinę Vedų meditaciją, sutikusi Alchemijos mokytojus, prieš keturiolika metų pradėjusi maitintis vien šviesa, arba prana, Dieviškąja energija, prieš trylika metų parašiusi knygą apie praninę mitybą (ji išleista ir į lietuvių kalbą)...

Be to, Jasmuheen yra Judėjimo už prabudusią pozityvią visuomenę ambasadorė, 24 knygų autorė, tarptautinė lektorė, Asmeninės galios akademijos įkūrėja, Kosminės internetinės akademijos rėmėja, dvasinių meistriškumo pamokų meistrė ir turi dar begalę kitų keistų titulų.

Ji seniai nustojo kreipti dėmesį į kritiką, nepasitikėjimą, keliauja po pasaulį, skleisdama naujojo tūkstantmečio žinias, bendradarbiauja su pasaulio vyriausybėm dėl bado ir sveikatos problemų sprendimo ir turi, kaip pati sako, apie 30 000 pasekėjų, mintančių vien prana.

Juos Jasmuheen vadina kosminėmis tyros meilės perdavimo stotimis.

Interviu su „Šiaulių kraštu“ metu Jasmuheen prajuko: “Aš irgi reporterė. Jūs — žemiška reporterė, aš — kosminė“.

Kas yra bosas?

„Aš nereliginga, man patinka mokslas“, — sako Jasmuheen. Ji dvidešimt dvejus metus praleido treniruodamasi, tyrinėdama, norėdama suvokti, kokie yra energijos laukai, kas atsitinka žmogaus organizmui, kai jis harmonizuojasi, tai yra, kai žmogus, lyg tobulą instrumentą suderina savo fizinį, emocinį, mentalinį ir dvasinį kūnus.

„Mūsų kūnas — kaip kompiuteris, kai žmogus harmonizuojasi, ima kitaip veikti smegenys, kitaip funkcionuoti kūnas, mūsų ląstelės yra protingos ir visą laiką klausosi, ką joms sakome“, — įsitikinusi Jasmuheen.

Kiekvienas žmogus, pataria ji, turėtų išsiaiškinti, kas vadovauja jo sistemai, kitaip tariant: kas yra bosas? Kūnas ar jis pats?

Jasmuheen pasakoja, kai prieš 14 metų pradėjo maitintis prana, jos fizinis kūnas labai greitai prisitaikė prie gyvenimo šviesos. Iš pradžių ji baiminosi, kad labai sublogs ir atrodys nesveikai. Tad kūnui įsakiusi: sverti ne mažiau 48 kilogramų. Kūnas klausė — dvejus pirmus metus tiek ir svėrė. „Tačiau vieną dieną pasinėriau į atsidavimo būseną — tai labai nuostabi vieta širdyje — ir atidaviau kiekvieną kūno ląstelę vidinei dvasiai. Kūnas nuskenavo mano organizmą, ir pasakė: per liesa“, — linksmai pasakoja Jasmuheen. Per tris savaites, visiškai nieko nevalgydama, ji priaugo aštuonis kilogramus. Kaip? “Tikrasis bosas gali padaryti bet ką“, — sako ji.

„Jei jūsų gyvenimas pripildytas malonės ir meilės, jūs — bosas, jei nejaučiate pilnatvės, sergate, viršininkas — ne jūs. Jei gyvenate teisingą, jums tinkantį gyvenimą, jūsų biologinis amžius turi būti mažesnis už fizinį. Jei jis yra didesnis — reikia keisti gyvenimo būdą“, — pataria Jas.

Puodelis kosminio kapučino

„Mano draugė iš Briuselio, kuriai dabar septyniasdešimt, jau septintus metus gyvena iš pranos, — pasakoja Jasmuheen, — Tai su ja mes kartais išgeriame puodelį kapučino, kurį transmutuojame į šviesą ir juokais vadiname “kosminiu“. Kartą, kai anksti rytą ji mane pakvietė pabėgioti į mišką, pasakiau: ne, kaip ji bėgiojanti visiškoje tamsoje, ar nebijanti užkliūti už ko nors, pargriūti? Ji atsakė: “Aš visada tikiuosi, kad bus nuostabu, taip ir būna“. Iš jos sklindanti harmonija dera su aplink tvyrančia harmonija, su tuo, kas ją supa ir jai nieko bloga nenutinka“.

Šios Jasmuheen draugės biologinis amžius — 17 metų, ji kiekvieną dieną žaidžia tenisą, o prieš dvejus metus jos abi keliavo po Amazonės džiungles. Jauni žmonės, pasakoja Jasmuheen, su ja nespėjo. „Ji daro tai, nes tiki, kas viskas bus nuostabu“, — išduoda protingos visatos principą Jasmuheen.

Kaip atsukti pranos čiaupą

Mityba prana, anot Jas, nėra nei dieta, nei badavimas. Fizinis kūnas be maisto negalėtų išgyventi, jei nebūtų tiekiama meilės energija, prana, kuri iš tiesų teka kiekviename mūsų.

Tik daugelyje žmonių, pasakoja Jasmuheen, praninis tekėjimas yra toks silpnas, kaip cypianti pelytė, užtat mus kamuoja ligos, mes senstame, silpstame ir atsiduodame „natūraliems apribojimams“.

„Kai gyveni su kitu viršininku, kai perjungi pranos jungiklį nuo pelytės iki tigro dažnio — tai visai kitas žaidimas“, — sako ji.

Anot Jasmuheen, prana maitintis gali pradėti kiekvienas, tačiau prieš tai tam tikromis praktikomis jis turi suderinti, subalansuoti ir harmonizuoti savo energijas bei padidinti dieviškąją galią.

Kuo daugiau žmogus gali pritraukti Dieviškosios meilės, tuo daugiau laisvės ir mažiau alkio.

„Mano ketinimas — ne kad žmonės gyventų iš pranos, o kad būtų laimingi. Ištisos meilės upės, tekančios per šį gyvenimą, gali numalšinti bet kokį alkį“, — sako Jas.

Pati galingiausia emocija

Jasmuheen pamoko, kaip išmatuoti pranos procentą savyje. Ir perspėja nenustebti dėl rezultatų.

„Sutikau žmonių, kurie nemedituoja, valgo konservuotą maistą, geria, rūko, bet turi didesnį pranos procentą, negu tie, kurie to nedaro. Jūs galite turėti aukštą pranos procentą, nes turite gerą širdį, daugiau meilės ir atjautos, negu tas, kuris gyvena kaip jogas“, — sako Jasmuheen.

Amerikoje įkurtas Širdies matematikos institutas, toliau tęsia Jas, tyrė pačią galingiausią emociją, kuri, siunčiama iš širdies, sveikatina visus žmogaus organus. „Kaip manot, kokia tai emocija? Meilė? Ne, atjauta. Viskas, apie ką Dalai Lama kalba“, — sako Jasmuheen.

Laikas mirti ar laikas keistis

Jasmuheen du kartus nugalėjo vėžį. Pirmąjį kartą susirgo dar prieš pradedama savo praninę kelionę. Tada kepenų vėžį įveikė savo jėgomis, šviesos meditacijomis, pranine mityba, vizualizacijos technikomis. Antrąjį kartą lūpos vėžys atsirado, kai Jasmuheen jau seniai ėjo dvasiniu keliu, mito prana ir atrodė sau beveik tobula. Tai buvo skaudu, ir ne pagal taisykles. Operacija, kuriai ryžosi Jasmuheen, dar labiau pablogino padėtį, vėžys plito giliau, gydytojai vilčių nebeteikė. Tada Jas antrą kartą atsisakė tradicinio gydymo ir ligą nugalėjo pati.

„Dauguma šviesos darbuotojų dažnai suserga įvairiomis ligomis, ypač vėžiu. Ne todėl, kad ateina laikas mirti, tai — ženklas išsivaduoti iš senų mąstymo struktūrų ir eiti į naujas paradigmas. O kažkam tai laikas mirti“, — sako Jas.

„Aš susirgau vėžiu, kad pati išsigydyčiau, parašyčiau knygą ir išvalyčiau genetinius modelius“, — sako Jasmuheen.

Pernai turo po Europą metu Jasmuheen pagrindinis uždavinys buvo keisti „žmonių išėjimo iš žemės modelį“.

Mirtį užsisakyti, kaip taksi

„Rytuose lama, jogas, vienuolis baigia savo darbą žemėje, jei intuityviai pajaučia, kad atėjo laikas palikti žemę. Jie atsisėda į meditaciją, iškelia savo sąmonę virš kūno ir nebegrįžta. Vakaruose mūsų to nemoko. Vakaruose mirštame nuo senatvės, ligų, nelaimingų atsitikimų“, — pasakoja Jasmuheen.

„Jei jaučiate, kad viską padarėte, dėl ko į šią žemę atėjote, jūs norite išeiti? Galite užsisakyti mirtį, kaip taksi, galite ją užprogramuoti savo energetiniame lauke“, — tvirtina ji. Pavyzdžiui, aborigenai, iš kurių Jas išmokė daug senų technikų, garsiai išsako viską, ko jie nori, kad tai pasireikštų tikrovėje.

„Viskas paprasta, nieko religinga, ką siunti — tą ir gauni. Įsivaizduokite, kad šeši milijardai žmonių turi vieną ketinimą — siekti tobulos harmonijos visose srityse. Dabar. Visata tai išgirsta ir sako: “Žmonių padermė nori harmonijos visose srityse ir to prašo. Bus padaryta“. Ir žmonių protuose atsiveria atitinkami sprendimai. Tai turime kalbėti dabar, nes tai — šio laikmečio galia, anksčiau nesame buvę tokiuose energetiniuose laukuose, kaip dabar“, — rojaus žemėje viziją piešia Jasmuheen.

Dieviškas kvėpavimas ir deguonies kaukė

Po tris valandas trukusios paskaitos Jasmuheen pasirašė kelias dešimtis autografų ant dviejų lietuvių kalba išleistų knygų ir sutiko duoti interviu „Šiaulių kraštui“:

— Tai, ką jūs kalbate, didžiajai daugumai žmonių, tarp jų ir labai tikinčių, gali pasirodyti pramanas ir absurdas. Daug kas pasakys, kad jūs valgote, pasislėpusi spintoje. Gal tai, ką jūs kalbate, gali priimti, juo labiau, praktikuoti, tik tam tikra kategorija žmonių, tarkim, einančių dvasiniu keliu, pažengusiųjų?

— Ne, ne ir dar kartą ne. Jei tu esi gyvas, jei gali savyje justi Kristaus, Budos ar Mahometo prigimtį, jei gali kvėpuoti — turėtum tik pagalvoti, kas yra tai, kas suteikia tau kvėpavimą.

Lengviausias būdas tai suvokti (jūs būtinai parašykite) yra įsivaizduoti, kaip žmogus guli ligoninėje ir miršta. Mes duodame jam deguonies kaukę, bet deguonis negrąžins jo į gyvenimą. Ne deguonis jam teikia gyvastį, o dieviškoji energija, mūsų amžinoji prigimtis, prana.

— Sakoma, kad gyvename ypatingame amžiuje. Kodėl tokios dvasinės, metafizinės informacijos srautas mus užplūdo būtent dabar?

— Tai nėra nauja. Dalis mano darbo yra supaprastinti ir atnešti į Vakarus labai senas praktikas, kurios yra labai naudingos mūsų pasauliui. Jogai jas žino tūkstančius metų. Tai nėra dabar. Aš pati apie tai kalbu jau penkiolika metų. O mūsų pasaulis permainoms iš tiesų pasirengęs. Jis gal dar nėra pasirengęs maitintis prana, bet pasirengęs pereiti prie vegetarinio maisto. Juk galima gyventi šiame pasaulyje harmonijoje su visais kūriniais, neatimant gyvybės kitam. Tik didėjant meilei ir atjautai, keičiasi žmogaus būtis.

 

LAISVĖ: „Vakaruose žmonės ima maitintis prana nė dėl to, kad nebenori valgyti. Jie nori turėti pasirinkimo laisvę“. 

 

JASMUHEEN: Penkiasdešimt vienerių Jasmuheen jau keturiolika metų maitinasi tik prana, šviesos energija. Tačiau ji neatsisako žolelių arbatos, kad turėtų malonią galimybę pabendrauti su draugais. O kartais pasimėgauja puodeliu „kosminio kapučino“. 

Redakcijos archyvo nuotr.