Vyko stovykla „Mokslo virusas 5“

Dalyvių nuotr.
Nidoje stovyklavo 60 gabiausių Šiaulių miesto mokyklų 8–11 klasių mokinių.

Liepos 6–10 dienomis Nidoje stovyklavo 60 gabiausių Šiaulių miesto mokyklų 8–11 klasių mokinių. Stovyklą „Mokslo virusas 5“ jiems surengė Šiaulių Didždvario gimnazija kartu su Europos solidarumo korpuso savanoriais iš Austrijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Sakartvelo ir Turkijos.

Stovyklautojai 5 dienas praleido viename įspūdingiausių Lietuvos kurortų, ilsėjosi, bendravo, gėrėjosi pajūriu. Mokiniai žaidė grupių formavimo žaidimus, šoko tautinius įvairių šalių šokius, kūrė filmukus įvairiais žanrais, pasitikrino žinias apie įvairias šalis savanorių surengtame „Protų mūšyje“. Taip pat aplankė žymiausius Nidos objektus orientavimosi žaidime, atliko įvairias užduotis.

Stovyklautojams rūpėjo ne tik linksmybės, mokiniai kūrė konstrukcinius Lego education Spike robotus, rašė valdymo programas. Taip pat augino cheminius sodus, mokėsi rašyti gyvenimo aprašymus, motyvacinius laiškus, domėjosi studijų perspektyvomis. Stovyklos dalyviams pristatytos tarptautinės savanorystės galimybės – Europos solidarumo korpuso programa. Kartu su savanoriais mokiniai aptarė visame pasaulyje aktualią diskriminacijos problemą, atliko užduotis padedančias atpažinti įvairias diskriminacijos formas.

Stovyklautojams surengta kelionė laivu į Mingės kaimą, dėl savo gražaus ir unikalaus gamtovaizdžio dar vadinamą „Lietuviškąja Venecija“, įsikūrusį Nemuno deltoje, kurio vienintelė gatvė yra upė, o susisiekimo priemonė – valtis.

Gabiausi Šiaulių miesto mokiniai vasarą Nidoje stovyklavo jau penktą kartą, tai Šiaulių miesto savivaldybės dovana – paskatinimas įvairių olimpiadų, konkursų nugalėtojams.