TIK BALDAI pataria, kaip įrengti patogų ir stilingą miegamąjį

tikbaldai

Miegamasis – tikra namų poilsio oazė. Nieko nėra geriau nei po dienos darbų įsitaisyti patogiuose pataluose ir pasimėgauti kokybišku miegu, kuris yra būtinas gerai sveikatai bei puikiai savijautai. Tiesa, poilsiui įtakos dažnai turi ir bendra kambario atmosfera – spalvos, stilius bei pasirinkti baldai, todėl itin svarbu miegamąjį įrengti atsižvelgiant į individualius poreikius bei lūkesčius. Tikbaldai.lt pataria, kaip poilsio erdvę įrengti ne tik stilingai, bet ir patogiai, išnaudojant visas baldų galimybes.

Miegamojo karalienė – lova

Neabejotinai, pats svarbiausias miegamojo baldas yra lova. Savaime suprantama, ją turėtumėte derinti prie pasirinkto kambario stiliaus, arba, jei tik įrengiate naujas patalpas, atvirkščiai. Bet kokiu atveju verta atkreipti dėmesį į lovos aukštį – iš aukštesnės lovos patogiau išlipsite, be to, ją ir pakloti bus patogiau. Savo ruožtu lovos plotis priklauso nuo to, ar miegosite vienas, ar poroje. Viengulių lovų plotis dažnai siekia iki 100 cm, o štai dvigulių prasideda nuo 140 cm ir gali siekti 2 m. Plotis taip pat svarbu ir poroms su skirtingais miego įpročiais – kuo platesnė lova, tuo mažiau judesių iš partnerio pusės jausite. Lovos ilgį rinkitės pagal ūgį. Rekomenduojama, kad čiužinio ilgis viršytų jūsų ūgį bent 15 cm. Rinkdamiesi lovą atkreipkite dėmesį į jos išmatavimus ir paskaičiuokite, ar tilps tinkamo dydžio čiužinys. Be abejo, pravartu pasidomėti ir funkcionalumu. Praktiškos lovos turi talpias patalynės dėžes ar lengvai atidaromus stalčius, kuriuose galėsite sutalpinti patalynę, rankšluosčius ar kitą tekstilę. Tikbaldai.lt rasite nepaprastai platų lovų asortimentą, kuriame neabejotinai išsirinksite geriausią variantą. Štai norintiems sutaupyti tikrai verta įsigyti lovos ir čiužinio komplektą.

Kaip išsirinkti čiužinį?

Vis dėlto, jei čiužinį nusprendėte įsigyti atskirai, rinkdamiesi turėtumėte atkreipti dėmesį net į keletą svarbių aspektų. Bene daugiausia laiko žmonės užtrunka spręsdami, kokio kietumo čiužinio jiems reikėtų. Apsispręsti gali padėti miego poza. Dažniau miegantiems ant šono rekomenduojama rinktis minkštus arba vidutinio kietumo čiužinius. Tiems, kurie geriau pailsi ant nugaros, verta išbandyti vidutinio kietumo, o štai patogiai įsitaisantiems ant pilvo neabejotinai pasiteisins vidutiniškai kieti gaminiai. Tiesa, renkantis čiužinio kietumą įtakos gali turėti ir jūsų svoris. Daugiau sveriantys žmonės turėtų miegoti ant šiek tiek kietesnių čiužinių. Šie patikimiau išlaiko net ir gerokai sunkesnį kūną taisyklingoje padėtyje ir leidžia nepriekaištingai pailsėti. Sunkumų dėl čiužinio kietumo gali iškilti poroms, kurių miego įpročiai nesutampa. Tokiu atveju verta pagalvoti apie du atskirus čiužinius, kuriuos būtų įmanoma apjungti į vieną didelį ar surasti jūsų poreikius patenkinančią alternatyvą, pavyzdžiui, dviejų zonų čiužinį.

Savaime suprantama, kad renkantis čiužinį svarbu ir jo ilgis. Jei pirmiau įsigijote lovą, daug problemų kilti neturėtų. Vadovaudamiesi lovos išmatavimais tikrai pasirinksite tinkamo aukščio, pločio ir ilgio gaminį. Vis dėlto, jei pirmiau žvalgotės čiužinio, verta atminti, kad jos ilgis turėtų būti bent 15-20 cm didesnis nei jūsų ūgis. Savo ruožtu aukštis turėtų siekti bent 17-18 cm, tačiau stambesniems rekomenduojama rintis 20-22 cm aukščio čiužinius. Kuo sunkesnis žmogus miegos ant čiužinio, tuo didesnį reikėtų rinktis ne tik kietumą, bet ir čiužinio aukštį.

Pirmenybę teikite ne tik gražiems, bet ir praktiškiems miegamojo elementams

Žinoma, koks gi miegamasis be stilingų akcentų – naktinių staliukų, talpių spintų, patogių fotelių bei žavių užuolaidų ar roletų. Šiuos elementus derinkite prie lovos ar viso miegamojo stiliaus – taip išgausite vientisą ir harmoningą kambario interjerą. Tiesa, prieš įsigydami bet kokį papildomą miegamojo baldą ar aksesuarą, atkreipkite dėmesį į jo funkcionalumą. Pavyzdžiui, naktinius staliukus patartina rinktis su patogiai ir tyliai atsidarančiais stalčiais, kuriuose galėtumėte talpinti smulkius daiktus. O štai fotelius miegamajame rinkitės su miegojimo mechanizmu – prireikus papildomos vietos poilsiui tikrai nekils jokių rūpesčių. Net žvalgydamiesi užuolaidų, žaliuzių ar roletų pasidomėkite, kokį šviesos srautą jie sulaiko ir ar valdymas bus patogus. Gražūs, stilingi ir funkcionalūs miegamojo elementai pripildys poilsio zoną darnos bei leis naudotis ja patogiai.

Užs. Nr. 493341