Sportas, maistas, miegas: sveiko gyvenimo ABC

sportas
Jei paklaustume žmonių, kokia yra viena didžiausių gyvenimo svajonių, tai dažnas iš jų atsakytų, kad nori gyventi ilgai bei laimingai. Tačiau tai įmanoma bus tik tuo atveju, jei visų pirma, būsite sveiki. Taigi, natūraliai kyla klausimas: koks yra sveiko gyvenimo ABC? Skubame įvardinti svarbiausius elementus.

Sportas

Ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai sportuoja, gyvena kur kas ilgiau? Tačiau ir tai dar ne viskas – nereikia pamiršti visų sporto privalumų mūsų sveikatai. Sportuodami mes ne tik palaikome normalų kūno svorį, o tai reiškia, kad išvengiama antsvorio ar net nutukimo, kuris gali tapti ypač įvairių ligų priežastimi. Be to, sportuojantieji stiprina kūno raumenis bei imunitetą, tad kur kas rečiau serga, o susirgę – greičiau pasveiksta. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad reguliarus sportas gerina nuotaiką ir mažina tikimybę susirgti depresija. Na, o, kad sportuodami nepritrūktumėte savo sveikatai reikalingų medžiagų, arba, kad greičiau pasiektumėte norimus tikslus, nepamirškite, kad reikalingi ir maisto papildai sportui, kuriuos galite rasti čia.

Maistas

Maistas – dar vienas svarbus elementas, jeigu svajojate būti sveiki. Jau šią minutę atsakingai įvertinkite savo kasdienį racioną ir paklauskite savęs, ar čia tikrai nereikalingi pokyčiai? Atminkite, kad didžiąją jūsų raciono dalį turėtų sudaryti viso grūdo produktai, vaisiai, daržovės, liesa mėsa, riešutai, sėklos; venkite saldžių riebių, keptų patiekalų, itin kaloringų padažų.

Miegas

Na, ir, žinoma, kaip gi be jo – galite daug sportuoti, galite ypač sveikai valgyti, tačiau, jei nerasite laiko kokybiškam ir nepertraukiam miegui, vargu, ar galėsite tikėtis puikios sveikatos. Būtent miego metu mūsų organizme vyksta tūkstančiai atsinaujinimo procesų. Tad, jei jam skirsite laiko nuo 22.00 val. iki 06.00 val., būsite ne tik kupini jėgų bei geros nuotaikos, bet ir džiaugsitės stipresniu imunitetu.

Taigi, jei norite būti sveiki, gyventi ilgai bei laimingai, pats metas paklausti savęs, ar sportas, maistas bei miegas užima deramą vietą jūsų gyvenime, o galbūt vertėtų atlikti tam tikras korekcijas ir kažkuriai iš šių sričių, skirti daugiau dėmesio.

Užs. Nr. 475184