Šv. Velykos — natūralios ir minimalistinės

Šv. Velykos —  natūralios ir minimalistinės

 

Šiaulietė meistrė-floristė Nelda Šutaitė Šv. Velykų proga namus ir darbo vietą siūlo puošti kuo natūraliau ir minimaliai. Kompozicijas ir originalius margučius galima sukurti patiems.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Netikėti sprendimai

Šių metų Velykų spalvos nesikeičia — tai šiltos, jaukios, šviesios geltona, oranžinė, salotinė, žalia. O dabar itin populiari purpurinė, violetinė į Velykas, Neldos žodžiais, pernelyg nesibrauna.

Kas nauja? Anot pašnekovės, augalo apdorojimas ir pateikimas. Jis — neįprastas, kitoks, neretai — atvirkščias, tarsi aukštyn kojomis. Pavyzdžiui, prieš Velykas paprastai į vazą merkiamos berželių šakos gali būti surišamos prie pagrindo, o jų galiukai pinami, susukami tarpusavyje. Taip jos tampa savotišku krepšeliu, kurį galima užpildyti samanomis ir pridėti margučių. Pražydintos verbos gali būti surišamos tarpusavyje ir ant pagrindo dedamos aukštyn kojomis, kad atrodytų tarsi atvirkščiai padėta puokštė.

Pirmosios pavasario gėlės taip pat pateikiamos netikėtai. Kelios baltosios snieguolės gali būti merkiamos ne į mažas vazeles, o į tuščiavidurį, vandens pripildytą kiaušinį. Hiacintai, narcizai, tulpės, krokai gali augti ne tik vazonėliuose, perrištuose natūralaus lino virvele, bet ir floristinėje kempinėje, paslėptoje, pavyzdžiui, medžio šakų, vytelių pintame vainikėlyje.

Kalbėdama apie floristines kempines, pašnekovė išskyrė dar vieną naują tendenciją. Vis dažniau šios gaminamos itin spalvingos ir gražių formų, todėl nebėra slepiamos. Atvirkščiai į sudrėkintas kempines smeigiamos nuskintos pirmosios pavasario gėlės tampa puikia velykine kompozicija ir akcentu.

Natūralūs putpelių kiaušiniai ir ledą primenantis stiklo indas

Kiaušinius įprasta dažyti aniliniais dažais, svogūnų lukštais, tačiau Nelda Šutaitė siūlo išbandyti prieskoninius augalus (pipirus, cinamoną), beržo tošį, smulkintus kiaušinių lukštus, kuriuos galima tiesiog klijuoti ant margučių. Velykinėse kompozicijose ypač populiarūs putpelių kiaušiniai (gali būti tuščiaviduriai), kurių net nereikia marginti, jų natūrali spalva jau primena margutį.

Žinoma, Velykos neįsivaizduojamas be šieno, tradicinės žolytės, želmenų. Floristė atskleidžia gudrybę: kad želmenys išaugtų tankūs, juos reikėtų sėti keliais sluoksniais. Pasėkite vieną, užpilkite žeme, tuomet sėkite antrą, vėl užpilkite žeme, tuomet — trečią želmenų sluoksnį ir taip pat užbarstykite šiek tiek žemės.

Solidesnei darbo aplinkai Nelda rekomenduoja įprastas medines margučių pintinėles keisti stikliniais indais. „Stiklas primena pavasarį tirpstantį ledą“, — sako Nelda. Ledo gabaliukams imituoti ji rekomenduoja kitą gudrybę. Ant šlapio stiklo palieję karštų klijų iš specialaus pistoleto, galite sukurti originalų raizginį, savotišką ledinį voratinklį. Sustingus klijams, jį galima užmesti ant margučių stikliniame inde. Bus minimalistiška ir įdomu.

ŠAKOS: Beržo šakeles meistrė-floristė Nelda Šutaitė siūlo viela ar stipria virve surišti prie pagrindo, o jų galiukus supinti tarpusavyje taip, kaip pinamos mergaičių kasos ar vainikėliai iš pienių. Supintos ir sužaliavusios šakelės gali atstoti pintinę margučiams.

 

Jono TAMULIO nuotr.

GĖLĖS: Svogūninės pavasario gėlės gali būti sodinamos į floristines kempines, paslėptas po supintomis vainiko vytelėmis.

KIAUŠINIAI: Šių metų velykinėse kompozicijose ypač populiarūs putpelių kiaušiniai, įvairios plunksnelės.

MARGUČIAI: Su kolegomis galite keistis ir tokiais tuščiaviduriais margučiais, pasmeigtais ant susuktos vielos ir apklijuotais smulkiais kiaušinių lukštais, prieskoniais.

VERBOS: Netikėti sprendimai — sveikintini. Pavyzdžiui tokia, aukštyn kojomis apversta verbų puokštelė.

VAZA: Tuščiaviduris kiaušinis gali virsti baltųjų snieguolių vazele.

KEMPINĖS: Gražių spalvų ir formų floristinės kempinės gali būti nebeslepiamos. Jos tampa dar viena kompozicijų puošmena.

 

Užsienio spaudos nuotr.