Šuns voljeras ir būda – kokių įrankių ir medžiagų reikia norint įrengti?

voljeras
Šuns voljeras ir būda gali būti itin naudingi, jei auginate vieną iš didelių šunų veislių augintinį, tarkime, Tibeto mastifą, vokiečių aviganį ar norvegų elkhundą. Žinoma, juose šunys neturėtų būti laikomi nuolat, kadangi kiekvienai veislei yra svarbus kontaktas su savo šeimininku tam, kad jie netaptų itin agresyvūs, o taip pat tikrai ne visuomet lauko sąlygos yra tinkamos laikyti šunį voljere. Būtent dėl šios priežasties yra rekomenduojama net ir sarginius šunis reguliariai parsivesti į namus, ypač šaltuoju metų laiku. Kaip bebūtų, voljeras ir būda tikrai gali būti reikalingi, tad šiame straipsnyje pateiksime keletą svarbių aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti įrenginėjant juos.

Nuspręskite, kokio dydžio voljeras yra reikalingas jūsų šuniui

Visų pirmiausia, prieš imantis visų darbų, reiktų nuspręsti, kokio dydžio voljero reikia jūsų augintiniui. Tai svarbu ne tik dėl to, kad žinotumėte, kiek ir kokių medžiagų jums prireiks, bet ir dėl to, kad šuo turėtų pakankamai vietos judėti. Voljero plotą galima sužinoti, išmatuojant per aukščiausią šuns keteros vietą. Jei aukštis nesiekia 50 cm, tada voljeras turėtų būti ne mažesnis kaip 6 kvadratiniai metrai. Tuo tarpu, jei išmatuotas atstumas yra 50-60 cm, bus reikalingas 8 kvadratinių metrų voljeras, o jeigu daugiau nei 60 cm, tuomet ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų. Taip pat reiktų žinoti, jog voljero plotis turėtų būti pusantro karto didesnis už šuns kūno ilgį, neatsižvelgiant į uodegą, bet ne mažesnis kaip 1,5 metro. Ilgis apskaičiuojamas, priklausomai nuo ploto ir pločio.

Voljero pagrindas

Iš tiesų galbūt nustebsite, tačiau specialistai rekomenduoja voljerui įrengti ir pamatus tam, kad galėtumėte būti užtikrinti, jog voljeras tarnaus daugybę metų ir nebus paveiktas drėgmės ar kitų aplinkos veiksnių. Taip pat pamatai sustiprina voljerą ir leidžia išlaikyti vietoje metalo, betono ar medžio konstrukcijas. Pamatus galima rinktis pačius paprasčiausius, pavyzdžiui, juostinius arba sraigtinius. Negana to, reikėtų pagalvoti ir apie pačio voljero grindis. Pats geriausias pasirinkimas – medinės grindys, kadangi tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, jog augintinis tikrai neperšals. Dėl šios priežasties jokiu būdu nesirinkite betoninių grindų

Voljero sienos

Dažnai galima pamatyti šunų voljerus, kurių sienos yra padarytos iš regzto vielos tinklo. Kaip bebūtų, nors šis variantas vis dar yra populiarus ir greičiausiai pigiausias, jo rinktis tikrai nerekomenduojama. Taip yra dėl to, nes regztas vielos tinklas yra pavojingas šuniui, kadangi remdamasis letenomis į jį, jis gali greitai susižaloti. Be viso to, toks tinklas laikui bėgant gana stipriai išsitampo ir atrodo labai netvarkingai, o kai kurie šunys net sugeba jį pragraužti. Vietoje jo, žymiai geriau yra rinktis metalinius strypus, kurie ir atrodo estetiškai, ir yra saugūs augintiniui. Be abejo, nepamirškite, jog bent dvi voljero sienos turėtų būti vientisos, aklinos, kad būtų galima sukurti užuovėją ar šešėlį. Svarbiausia – pasirūpinkite ir stogu!

Svarbūs aspektai, statant būdą

Būda turėtų būti kiekviename voljere, kadangi ji neatsiejama, jei tam tikrais atvejais šuo yra laikomas lauke. Būdoje šuo ilsisi ar slepiasi nuo nepalankių oro sąlygų: lietaus, vėjo ar šalčio, todėl ji turėtų būti medinė ir gerai apšiltinta. Negana to, jos pagrindas turėtų būti pakeltas nuo žemės tam, kad susidarytų oro tarpas ir šaltis bei drėgmė nepatektų tiesiai per būdos dugną. Visai taip pat kaip ir voljerų, būdos dydis turėtų būti nustatomas pagal šuns dydį ar svorį. Kas liečia patį būdos dizainą, geriausia būtų statyti tokią, kuri neturėtų prieangio, kad šuo galėtų netrukdomai stebėti aplinką, o taip pat ir plokščiu stogu, kadangi dažnas augintinis mėgsta ant jo užšokti ir ilsėtis. Būdos vidų išklokite šiaudais, kad gyvūnui būtų patogiau, o taip pat ir šilčiau joje būti.

Pasirūpinkite tinkamais įrankiais

Galiausiai, jau ruošiantis įrengti voljerą ir būdą augintiniui, reiktų pasirūpinti tam tikrai įrankiais, reikalingais šiam procesui. Įprastai yra reikalingi šie įrankiai: diskinis pjūklas, elektrinis gręžtuvas, atsuktuvas, plaktukas, replės, sandarinimo pistoletas ir matavimo ruletė. Žinoma, priklausomai nuo individualios situacijos ir sumanymo, šis sąrašas gali būti ir kiek mažesnis, ir didesnis. Tačiau turėkite omenyje, jog dažniausiai išvardinti įrankiai tikrai yra panaudojami. Jei ne visus iš jų turite, ne problema, kadangi šiuos prietaisus nesunkiai rasite toolsta.lt internetinėje parduotuvėje, kurioje atrinktos ne tik aukšta kokybe, bet ir gera kaina pasižyminčios prekės.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padėjo geriau suprasti, ko reikia įsirengiant voljerą ir būdą bei į ką būtina atsižvelgti. Prisiminkite, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, tad visą laiką laikyti jo lauke nereikėtų. Kiekvienam augintiniui yra svarbi šeimininko meilė ir dėmesys, o šuo – tikrai ne išimtis.

Užs. Nr. 495520