Startuolis ne tik sieks parduoti maistą, bet ir rūpinsis aukojimu

tautvydas
Tautvydas Kudrevičius
Galbūt jau esate girdėję, apie neseniai veiklą pradėjusį startuolį Bitecatch. Pastarojo pagrindinis tikslas ir verslo modelis – parduoti maistą, kurį maitinimosi įstaigos ar kiti maisto pardavėjai, jau ketino išmesti, nepaisant to, kad toks maistas dar yra tinkamas vartoti.

Galbūt jau esate girdėję, apie neseniai veiklą pradėjusį startuolį Bitecatch. Pastarojo pagrindinis tikslas ir verslo modelis – parduoti maistą, kurį maitinimosi įstaigos ar kiti maisto pardavėjai, jau ketino išmesti, nepaisant to, kad toks maistas dar yra tinkamas vartoti.

Kaip gimė pati idėja?

Anot vieno iš Bitecatch projektų vadovo Tautvydo Kudrevičiaus, pati projekto idėja įvertinus, kokie milžiniški maisto kiekiai kasdien, tiesiogine to žodžio prasme, keliauja į šiukšliadėžę.

„Situacija su maistu pasaulyje yra tikrai labai dviprasmiška. Milijonai žmonių pasaulyje badauja, o kitoje pasaulio pusėje daug maisto yra tiesiog išmetama. Taip yra tik todėl, kad trūksta mechanizmų, kaip tokį maistą išsaugoti. Būtent taip ir sugalvojome Bitecatch projektą – tai įrankis kuris padės kavinėms, restoranams, ūkininkams parduoti tą maistą, kurio parduoti jiems patiems nepavyko“, - mintimis dalijasi T. Kudrevičius.

Turi ir altruistiškų tikslų

Bitecatch atstovas taip pat pažymėjo, jog naujojo startuolio tikslai tikrai nėra tik uždirbti. Įsibėgėjęs startuolis ketina ne tik prekiauti maisto, tačiau taip pat jį ir aukoti.

„Mums tiesiog labai svarbu, kad maistas būtų suvartotas ir panaudotas pagal tikslinę paskirtį. Rūpinsimės ne tik jo pardavimu, bet ir aukojimu. Šiai dienai apie bendradarbiavimą ir maisto tiekimą jau esame kalbėję su tokiomis organizacijomis kaip „Maltiečiai“, „Raudonasis kryžius“ ir „Maisto bankas“. Jos mielai priims mūsų siūlomą produkciją“, - teigia T. Kudrevičius.

Pažymėtina, kad Bitecatch planuoja turėti naudos ir klimato kaitos klausimais. Turbūt apie tai nesumąstote, tačiau maisto atliekos sąvartynuose išskiria labai didelius klimato kaitą skatinančių dujų kiekius. 

„Maisto atliekos sąvartynuose sudaro ne vieną problemą, – pažymi Bitecatch atstovas. – Nekalbant apie tai, kad maistas apskritai neturėtų būti išmestas, tačiau tai iš esmės kenkia ir klimato kaitai. Todėl keliame sau tikslą, kad kasmet išmetama būtų bent 3 tonų maisto mažiau“.

Kviečia jungtis

T. Kudrevičius taip pat pažymėjo, jog šiuo metu projektas aktyviai kviečia bendradarbiauti visus maisto sektoriaus žaidėjus:

„Nesvarbu ar jūs kavinė, restoranas ar valgykla. Jeigu jūs turite maisto produktų, kurių negalite realizuoti, dirbkime kartu. Tikrai galime būti vieni kitiems naudingi. O parduodami daugiau produkcijos, taip pat turėsite ir papildomas pajamas“, – sako startuolio atstovas. 
Užs. Nr. 522252