Pirtis — laive, ant vandens

Pirtis —  laive, ant vandens

Pirtis — laive, ant vandens

Dar besikuriančioje kaimo turizmo sodyboje „Liepynė“ Kuzokų kaime (Liolių seniūnija, Kelmės rajonas) šeimininkai siūlo išsimaudyti, pasikaitinti pirtelėje — laive ant vandens.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

Laivas iš Švedijos

Vos už keleto kilometrų nuo Liolių rodyklė kviečia užsukti į „Liepynę“ — kol kas dar besikuriančią kaimo turizmo sodybą. Tačiau ir dabar, kai gausybė darbų ir sumanymų dar neįvykdyta, pasinaudoti kvietimu verta dėl vienintelio Kelmės rajone laivo — pirties.

Kęstutis Žukauskas, verslininkas iš Raseinių, pasakojo, kad laivą parsiplukdė iš Švedijos. „Buvo laivas nurašytas, mums kainavo vos 4 tūkstančius litų. Tačiau jau tuomet aš žinojau, kur laivą panaudosiu“, — šypsojosi šeimininkas, kviesdamas nusileisti į laivo kajutę, paversta pirtimi.

K. Žukauskas turėjo pavargti, kol 14 metrų ilgio laivas pasiekė „Liepynę“. Rizika buvo didžiulė, nes ne taip paprasta tokių gabaritų laivą vežti. Lietuvoje, po ilgų ieškojimų, pavyko rasti vos vienus vežėjus, sutikusius atlikti tokią paslaugą.

„Laivas turėjo variklį, bakus. Man to nereikėjo. Todėl visus įrengimus pardaviau. Ne tik susigrąžinau už laivą išleistus pinigus, bet dar šiek tiek pavyko uždirbti. Už pelną ir įrengėme kajutėje pirtelę. Po remonto balansas buvo nulinis. Vadinasi, iš tikrųjų laivas nekainavo nieko, o svajonė tapo tikrove“, — verslo ypatumus linksmai pasakojo Kęstutis Žukauskas.

Pirtį jau išbandė su namiškiais ir draugais

„Liepynės“ šeimininkas prisipažino, kad pirties teikiamus malonumus jis pats labai mėgsta. Pirtį laive ant vandens jau išbandė ir Kęstučio Žukausko namiškiai, draugai. Vienu metu pirtyje laisvai telpa 10 žmonių.

Pirtis kūrenama malkomis. Krosnis įrengta laivo apačioje, prieš kajutę. Buvusios kajutės šone sudėti akmenys, kurie labai greitai įkaista, užtenka poros glėbelių malkų. Vanduo semiamas iš tvenkinio — tereikia pasilenkti per bortą, o šildomas kibirą padėjus ant akmenų.

Laivas— pirtis lynais nuplukdomas tolėliau į tvenkinio vidurį, kad įkaitę pirtininkai galėtų šokti į vandenį atsivėsinti. Tvenkinio viduryje — maždaug 4 metrų gylis.

„O kaip smagu kaitintis pirtyje vakarais, maudytis. Dėl romantikos užsidegame žibalinę lempą, nors laive yra elektra. Nepakartojamas jausmas“, — sakė K. Žukauskas.

Nori įkurti tikrą senovišką kaimo sodybą

Seliutė ir Kęstutis Žukauskai , prieš porą metų įsigiję „Liepynę“, nori ją paversti senoviška kaimo sodyba, į kurią atvykusieji iš tikrųjų suprastų, kas yra kaimas ir kaip jame reikia gyventi.

„Laivas — pirtis buvo mano idėja ir išsipildžiusi svajonė. Sumanymų yra ir daugiau. Laiko užtektų, nebent dėl ekonominės situacijos tektų ilgėliau palaukti“, — pasakojo šeimininkas.

„Liepynėje“ restauruojamas gyvenamasis namas — medinė troba, raitytomis langinėmis, gontų stogu, salė. Šalimais turėtų atsirasti medinukų, kuriuose galėtų apsigyventi pailsėti, pabūti kaime, paatostogauti maždaug 30 žmonių — šeimų su vaikais. Jau iškilusi erdvi medinė pavėsinė. Netoliese — medinė “būdelė“ — lauko tualetas. “Senoviškame kaime juk nebuvo paauksuotų klozetų ar parketų. Kas nori poilsiauti įprastai ir patogiai, tegul lieka mieste“, — gana kategoriškai kalbėjo šeimininkas.

Tvenkinio „Liepynėje“ nebuvo, tik mažas griovelis, kurį šeimininkai užtvenkė ir įžuvino. “Poilsiautojams galėsime pasiūlyti ramiai pažvejoti. Kitame tvenkinio pakraštyje įrengsime ir rusišką pirtį, kam nepatiks pirtis laive, ant vandens“, — apie būsimus darbus pasakojo K. Žukauskas.

„Liepynės“ šeimininkas sakė, kad ateityje sodyboje bus dar daugiau medžių. Jis ketina prisodinti liepaičių.

citata: „Buvo laivas nurašytas, mums kainavo vos 4 tūkstančius litų. Tačiau jau tuomet aš žinojau, kur laivą panaudosiu“

PIRTIS: Skirtingai nuo įprastų pirčių, „Liepynės“ šeimininkai Kęstutis ir Seliutė Žukauskai pirtį įrengė laivelyje ant vandens. Į pirtį, kuriame laisvai telpa 10 žmonių, galima patekti tiesiai nuo prieplaukos. 

AKMENYS: Buvusios kajutės šone sukrauti akmenys greitai įkaista, sušildo vandenį. 

ŠEIMININKAS: „Liepynės“ šeimininkas Kęstutis Žukauskas, įgyvendinęs originalią laivo — pirties idėją, turi daugybę sumanymų sodybą paversti tikra senovine kaimo turizmo sodyba. 

„BŪDELĖ“: “Liepynėje“ nėra šiuolaikiniam žmogui įprastų patogumų. Lauke — ir “būdelė“ — lauko tualetas. 

TROBA: Šeimininkai baigia restauruoti gyvenamąjį namą — trobą. Iš tolo akis traukia langinės, gontų stogas. 

Autorės nuotr.