Originalaus vaikų kambario idėjos

"Good one" nuotr.
Vaikų kambarys yra ta vieta, kurioje mažieji lavina savo vaizduotę, kūrybiškumą, išmoksta naujų dalykų, ilsisi, jaučiasi saugūs.
Vaikų kambarys – tai erdvė, kurioje mažieji šeimos gyventojai ne tik praleidžia didžiąją dienos dalį žaisdami, ruošdami namų darbus, ilsėdamiesi, bet ir jaučiasi saugūs. Nesvarbu, ar vaikų kambarį planuojama įrengti ką tik įsigytame būste, ar esamą erdvę norima atnaujinti, bet kuriuo atveju tėveliams teks pasukti galvas, kaip vaikų kambarį paversti vieta, kurioje mažiesiems smagu leisti laiką dienos metu, lengva susikaupti, o artėjant nakčiai – pavyksta ramiai užmigti.

Pasak specialistų, vaikų kambarys yra ta vieta, kurioje mažieji lavina savo vaizduotę, kūrybiškumą, išmoksta naujų dalykų, o tam yra pasitelkiami įvairūs originalūs kambario dekoravimo būdai ar net specialūs baldai, žaidimai. Kaip ir bet kokiai kitai būsto erdvei, originaliam vaikų kambariui įrengti gali prireikti įsigyti didesnius pirkinius, įvairias medžiagas, samdyti specialistus, atlikti remonto darbus. Planuojant kambario įrengimą ar atnaujinimą, svarbu paskaičiuoti, kiek tai pareikalaus išlaidų. Pritrūkus santaupų, visa informacija apie galimą banko finansavimą pateikiama internetiniame tinklapyje.

Įsisenėjęs stereotipas, jog mergaitės kambarys dažomas rausva, o berniuko – mėlyna spalvomis jau nebėra toks populiarus, koks buvo anksčiau. Todėl jei savo vaiko kambarį norite paversti originaliu ir nereikalaujančiu didelių papildomų investicijų ateityje, rekomenduojama rinktis neutralias spalvas, tinkančias bet kokios lyties pirmagimiams. 

Originaliu vaikų kambariu įvardijama tokia erdvė, kuri laužo stereotipus, o kambarį paverčia šiuolaikišku, inovatyviu bei nebanaliu. Vaiko kambarys turėtų atitikti šio pomėgius, tad dėl šios priežasties prieš savo nuožiūra įrengiant vaiko kambarį, patariama pasitarti su vaiku, ką šis jame norėtų matyti. Jeigu mažasis šeimos gyventojas dar nėra tikras dėl savo poreikių, pasidalinsime idėjomis, kurios bet kokį vaiko kambarį pavers išties originaliu ir savitu.

Palapinė, esanti vaiko kambaryje, gali tapti ypatingu variantu, kai vaikui svarbu jaustis saugiam, turėti atskirą erdvę, kurioje gali ne tik žaisti, bet ir netrukdomas nusnausti. Įvairios palapinės yra parduodamos vaikams skirtose parduotuvėse, tačiau taip pat jas galima pagaminti iš namuose turimos patalynės, pagalvėlių, saugių atramų. Vaiko kambaryje įrengus palapinę pasistenkite jo netrukdyti ir leiskite žaisti vienam ar su broliu, seserimi. Tokiu būdu vaikas pratinasi būti vienas be suaugusių, o saugiai užmigdamas palapinėje, laikui bėgant gali nebesiprašyti miegoti kartu su tėveliais.

Kiekvienas vaikas turi mėgstamus filmų, serialų ar knygų herojus, todėl į tai verta atkreipti dėmesį. Vien tai, jog vaikas domisi konkrečiais personažais, rodo jo gebėjimą sutelkti dėmesį ir atpažinti skirtingus herojus. Pasakų, filmų personažai taip pat gali persikelti į vaikų kambarį, kadangi įvairiose parduotuvėse yra parduodami daiktai su mylimų herojų atvaizdais. Tai gali būti šviestuvai, dėlionės, pagalvėlės, dėžės, mokomieji žaislai ir pan. Gyvendamas kambaryje, kuriame jį supa mylimi veikėjai, vaikas ne tik mielai būtent šioje erdvėje praleis daugiau laiko, bet ir lavins savo kūrybiškumo jausmą.

Taip pat originaliu vaikų kambariu įvardijama tokia erdvė, kurioje vyrauja nestandartinių formų ar savo dydį keičiantys baldai. Kadangi vaikai auga greitai, kelerių metų bėgyje gali prireikti naujo stalo ar lovos, kadangi turimi tampa tiesiog per maži.

Dėl šios priežasties specialistai pataria rinktis reguliuojamus baldus, o kambaryje augant dviem vaikams, pasirūpinti, kad kiekvienos amžiaus grupės vaikas turėtų sau malonių pramogų. Tai gali būti čiuožykla, pritaikyta namų, o ne lauko naudojimui, sūpynės ar kopėčios, padedančios saugiai ir lengvai pasiekti dviejų aukštų lovą. Įrengiant vaikų kambarį, tėvams patariama patiems lavinti savo vaizduotę, nevengti kūrybiškų iššūkių, tačiau pirmiausia, atkreipti į kiekvienos idėjos saugumą bei funkcionalumą.

Užs. Nr. 449385