Nuosavybę mato vakarais

Nuosavybę mato vakarais

Nuosavybę mato vakarais

Jubiliejaus proga šiaulietis gavo netikėtą dovaną — nuosavybės dokumentą, liudijantį, jog jis tapo sklypo Mėnulyje savininku. Nuosavybę patvirtina ir unikalus registracijos numeris bei sklypo koordinatės. Be to, į šią nuosavybę nesikėsina krizė.

Angelė MOCKUTĖ

angele@skrastas.lt

Valdo 1 akrą

1 akras lygus 4047 m2. Tokiu ploto matu padidėjo šiauliečio turimas nekilnojamasis turtas.

Tiesa, žmogus kol kas gali džiaugtis garbingoje namų vietoje kabančiu nuosavybės dokumentu (jame nurodytos tikslios sklypo koordinatės), Mėnulio Konstitucija ir Mėnulio paviršiaus žemėlapiu.

Pagal sklypą nurodančius ilgumos ir platumos laipsnius bandė atsekti tikslią nuosavybės vietą. Kadangi Mėnulio paviršius dar neapstatytas, jo sklypo vaizdas bendroje margoje plynėje nėra iškirtinis.

Norėdamas pamatyti nuosavybę iš arčiau, šiaulietis turėtų įveikti 384 tūkstančių kilometrų atstumą ir surasti, kas jį nuskraidins. Pažintis su nuosavybe būtų nepigi — tereikėtų kažkiek milijonų.

Viliojanti kaimynystė

Šiaulietis pasidomėjo, kiek tokių Mėnulio savininkų yra?

Prieš keletą metų Mėnulio teritorijos ir kituose nežemiškuose objektuose Saulės sistemoje savininkais tapo daugiau nei 3,5 milijono žmonių. Norinčiųjų daugėja.

Šiaulietis sako norintis tikėti, kad jo dovana tikra — esą 1980 metais Amerikos pilietis Denis Hope pasinaudojo savo šalies įstatymais ir teisine niša tarptautiniuose įstatymuose bei teisėtai užregistravo nuosavybės teises į Mėnulį, Marsą, Venerą ir kitus astronominius kūnus Saulės sistemoje, išskyrus į Žemę ir Saulę.

Nors galimybė iš arti išvystyti nuosavybę yra miglota, šiauliečiui smalsu, kas bus jo kaimynai? Jis norėtų gyventi šalia Bilo Geitso.

O jei sklypo riba nesutaptų su milijonieriaus valdomis, nenusimintų. Gal kaimynais bus buvę Amerikos prezidentai Ronaldas Reiganas ir Džimis Karteris, aktoriai ir muzikantai — Mikas Džageris, Džonas Travolta, Tomas Kruzas, Nikolė Kidman, Klintas Istvudas.

Arba kaimynystėje bus Aleksandras Rozenbaumas, Laima Vaikule, Jurijus Ševčukas, Jurijus Galcevas, Dimitrijus Nagijevas, Jurijus Stojanovas, Ilja Olejnikovas.

Viesiems jiems, kaip ir šiauliečiui, privalu bus laikytis Mėnulio Konstitucijos, kuri, pavyzdžiui, draudžia laikyti ir naudoti ginklus — juos turintiems ar teikiantiems bus atimtos nuosavybės teisės bei laukia ištrėmimas į Žemę.

Į nuosavybę nesikėsina krizė

Šiaulietis sužinojo, jog nuosavybės dokumentai registruojami duomenų bazėje Amerikoje.

Su nuosavybe jis gali elgtis kaip ir su nekilnojamuoju turtu Lietuvoje — gali dovanoti, parduoti ar palikti kaip palikimą, leisti valdyti sklypą nurodytam asmeniui.

Šiaulietis supranta, kad tokia nuosavybė yra tik maloni dovana. Kita vertus, jis neatmeta galimybės, kad kada nors Mėnulio įsisavinimas prasidės ir atsiras galimybė ten nukeliauti anūkams.

Dabar ant sienos kabantis nuosavybės dokumentas yra negendanti ir nesenstanti dovana, į kurią nesikėsina krizė — dovana neapmokestinama, jos nereikia deklaruoti.

Dovana dar ir amžina — šiaulietis tiki teiginiu, jog Mėnuliui artimiausius keletą tūkstančių metų niekas negresia. Ir nors į Mėnulį nėra reguliariųjų reisų, dovana kitoje galaktikoje gali džiaugtis nors kas vakarą — tereikia užversti galvą į dangų ir stebėti Mėnulį.

DOKUMENTAI: Valdas Mėnulyje patvirtina nuosavybės sertifikatas, ribas galima susirasti pridėtame žemėlapyje bei susipažinti su Mėnulio Konstitucija.

MĖNULIS: Sklypai pardavinėjami apšviestojoje, iš Žemės matomoje Mėnulio pusėje.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.