Namai aprūpinti elektros energija, o sąskaitų nėra? Misija įmanoma!

saules
Turbūt visiems pažįstamos svajonės apie nemokamą elektros energiją ir mėnesio gale nebepasirodančias sąskaitas. O kas jei tai realybė? Juk bene kasdien, o ypač šiltuoju metų laiku, saulės spinduliai prišildo namų stogus ir atlikę savo darbą – išnyksta. Tačiau yra būdas, leidžiantis naudingai išnaudoti saulės teikiamus resursus. Neretas pagalvojame, kaip būtų smagu turėti savo elektrinę, patiems gamintis elektrą ir daugiau nebemokėti didelių sąskaitų. Su saulės elektrinėmis – svajonės virsta realybe.

Saulės elektrinės – ne ateities iliuzija, o šių dienų realybė

Nors saulės elektrinės dar tik beįsitvirtinanti elektros gavimo priemonė, tačiau Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje teigiama, kad 2030 metais energija iš atsinaujinančių energijos išteklių sudarys 45 proc. šalies bendrai suvartojamos galutinės energijos, o 2050 metais – 80 proc. Manoma, kad ateityje saulės energija bus plačiai naudojama visuose elektros, šilumos ir vėsumos energijos gamybos bei transporto sektoriuose.

Vis dėlto, elektros energija, gaminama iš atsinaujinančių gamtos šaltinių, vis dar apipinta daugybe mitų. Suprantama, kad neretai viskas, kas nežinoma, kelia baimę, tačiau saulės elektrinės – tai jau ne ateities iliuzija, o šių dienų realybė, todėl svarbu sugriauti nepagrįstus mitus, apipintus baimės ir nežinios šydu.

Saulės elektrinė neįperkama? Melas

saules

Dažnai galima išgirsti pastebėjimų, kad saulės elektrinės – tai labai daug kainuojanti ir neatsiperkanti investicija, generuojanti tik nuostolius.

Iš tiesų, saulės elektrines parduodančios ir jas įrengiančios įmonės „Ekoenergas“ specialistai skaičiuoja, kad investicija į saulės elektrinę atsiperka vos per kelerius metus. Šis elektros gaminimo būdas užtikrina nuolatinį energijos tiekimą ir kelis kartus sumažina atsiskaitymo už elektrą sąnaudas.

Paprastai tariant, kartą sumokėjus už saulės elektrinę, kurią sudaro saulės fotomodeliai, įtampos keitiklis bei montavimo medžiagos, ir jos įrengimą – apie dideles sąskaitas už elektrą galima bus pamiršti visam gyvenimui.

O saulės jėgainės pagamintą ir nesunaudotą elektros energijos perteklių galima „saugoti“ elektros tinkluose, atsiimant jį tada, kai saulės spindulių mažai arba iš viso nėra. Taip kompensuojamas saulės trūkumas. Na, o jei nėra nei saulės spindulių, nei sukauptų atsargų – elektros energija gali būti perkama iš tinklo operatoriaus.

Dažnai pagaminamos ir nuperkamos elektros santykis metų eigoje išsilygina, todėl mokėti už elektros energiją – nereikia ar mokama trečdaliu mažiau. Tai priklauso nuo pasirinkto mokėjimo plano.

Be to, neverta pamiršti, jog tvarus ir atsakingas elektros gaminimo būdas yra skatinamas ir valstybės, todėl kasmet galima teikti paraišką ir gauti finansavimą nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti (iki 10 kilovatų).

Saulės elektrinė tarnaus net 30 metų

saules

Dar vienas dažnai girdimas mitas – žmonės, turintys saulės elektrines, žiemą arba apniūkusiomis dienomis – namie neturi elektros energijos.

Tiesa ta, kad 5 kilovatų saulės elektrinė yra pajėgi kasdien aprūpinti namų ūkio poreikius net 30 metų: maitinti šaldytuvą, televizorių, vandens ar šilumos siurblį bei LED apšvietimą.

Be to, jei kyla klausimų ir patiems sunku įvertinti, koks yra tikslus poreikis, „Ekoenergas“ įmonės atstovas pasakoja, jog visais klausimais galima konsultuotis su specialistais.

Specialistai padeda pasirinkti optimalų saulės elektrinės modelį, atsižvelgiant į objekto poreikius, eksploatavimo sąlygas, teisingai jį įdiegti, o prireikus, modernizuoti“, – teigia „Ekoenergas“ pardavimų vadovas Saulius Sutkus.

Jei patys besirinkdami apsiskaičiavote, ir matote, jog elektros energijos poreikis yra didesnis, visada galima nusipirkti papildomų fotomodelių, žinoma, pasikonsultavus su specialistais.

Kartais žmonės bijo įsirengti saulės elektrines, nes mano, jog įrengimo darbai vyksta labai ilgai, o ir pačių fotomodelių reikia laukti nemažai laiko. Tačiau ekspertas S. Sutkus pastebi, kad saulės elektrinės gali būti pradėtos įrenginėti jau kitą dieną nuo sutarties pasirašymo ir pilnai sumontuotos per 1 – 3 dienas. Ilgiau užtrunka tik dokumentų tvarkymas. Todėl praverčia specialistų pagalba, kurie sudėlioja kiekvieną žingsnį.

Pasaulis, kuriame gyvensime

saules

Žiedinė ekonomika, vis dažniau ir dažniau girdimas žodžių junginys, vis dar keliantis klausimų. Iki šiol Lietuvoje ekonomika veikė pagal principą: nusipirkau, panaudojau, išmečiau. Tuo metu žiedinė ekonomika įtvirtina naują principą: nusipirkau, panaudojau, atidaviau perdirbti ir naudoju iš naujo.

Lietuva ir kitos Europos Sąjungos narės yra įsipareigojusios pereiti prie efektyvaus žiedinės ekonomikos modelio ir pradėti tvariai naudoti turimus išteklius.

Todėl siekiama ne tik skatinti efektyvų žaliavų perdirbimą, bet ir įdarbinti atsinaujinančius išteklius, kurie padėtų stabdyti klimato kaitą ir garantuotų nuolatinį žmonių poreikių patenkinimą. Nes žinoma, kad iš žemės gaunamos ir naudojamos neatsinaujinančios žaliavos – senka ir ateityje jų gali nebelikti. Todėl saulės elektrinės – tai sąmoningas sprendimas, kurį anksčiau ar vėliau, turės priimti visi.

Daugiau informacijos:

Saulius Sutkus, pardavimų vadovas, mob.: +37066422466 arba eko@ekoenergas.lt

https://ekoenergas.lt/kontaktai/

Užs. Nr. 488092