Kaip veikia oras-oras šilumos siurbliai?

Šilumos siurblys oras-oras dabar yra vienas iš dažniausių sprendimų, naudojamų tiek namams ar biurams šildyti, tiek vėsinti. Jis yra palyginti nebrangus, lengvai ir greitai įrengiamas, be to, efektyvus ir nereikalaujantis priežiūros. Kaip veikia šilumos siurblys oras-oras?

Šilumos siurblių oras-oras veikimo principas yra gana paprastas, nes jis remiasi natūraliomis dujų ir skysčių savybėmis, leidžiančiomis tą patį procesą naudoti tiek šildymui, tiek vėsinimui.

Šilumos siurblys oras-oras - kaip jis veikia?

Šilumos siurbliai oras-oras susideda iš dviejų įrenginių - vienas yra pastato išorėje, o kitas - patalpoje. Šildant patalpas, siurblys paima šilumą iš aplinkos - ventiliatorius įsiurbia orą iš lauko ir tiekia jį į garintuvą. Ten yra vamzdelių sistema, pripildyta vadinamojo šaldymo skysčio. Tai neužšąlantis skystis, kurio virimo temperatūra yra daug žemesnė už aplinkos temperatūrą ir kuris dėl šio temperatūrų skirtumo atima šilumą iš oro, įsiurbiamo į siurblio išorinį bloką. Įkaitęs šaldymo agentas išgaruoja ir (kaip dujos) patenka į kompresorių. Veikiamas didelio slėgio, jis padidina savo temperatūrą. Tuo metu jis yra išstumiamas į šilumos siurblio oras-oras vidinį bloką ir taip perduoda šilumą į pastato šildymo kontūrą. Tada jis išsiplečia ir atvėsta. Jis vėl įgauna skystą pavidalą ir grįžta į ciklo pradžią.

Šis procesas gali būti naudojamas ir patalpoms vėsinti vasarą. Tai vyksta tada, kai siurblys įsiurbia pastate sukauptą šiltą orą ir išleidžia jį į lauką, taip sumažindamas temperatūrą viduje. Šilumos siurblys oras-oras iš esmės yra oro kondicionierius (su šildymo funkcija - jei procesą pakeisite), pritaikytas žemai lauko temperatūrai.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-oras?

Individualus poreikis (patalpų šildymo ir (arba) vėsinimo) ir konkrečios pastato, kuriame bus montuojamas šilumos siurblys oras-oras, techninės sąlygos pirmiausia turi būti konfrontuojamos su tokio įrenginio lauko bloko galia. Jis taip pat parenkamas atsižvelgiant į klimato reikalavimus konkrečioje vietoje. Kai kurie sprendimai, pavyzdžiui, visai neveikia, kai lauko oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, o kiti puikiai veikia net ir esant dideliems šalčiams (iki -15 ar itin -30 laipsnių Celsijaus).