„Finanpa“ dalinasi investavimo galimybėmis Lietuvoje

finbanpa
Ne vienam, turinčiam pakankamai santaupų, kirba mintis jas „įdarbinti“. Investavimas – būdas valdyti asmeninius finansus, tik reikia nepamiršti, kad investavus galima ne tik uždirbti, bet ir prarasti investuotas lėšas.

Nusprendus investuoti dažniausiai pasirenkama:

● Įsigyti akcijas, obligacijas, investicinių fondų vienetus ir pan.;

● Investuoti į verslo projektus;

● Pirkti nekilnojamąjį turtą, tauriuosius metalus, kolekcinius dirbinius arba

● Skolinti savo pinigus finansavimo arba tarpusavio skolinimo platformose.

    Sutelktinio finansavimo platformos

    Sutelktinio finansavimo platformos – vis labiau populiarėjanti paskolų išdavimo ir (ar) investavimo su grąža finansinė priemonė. Investavimo platformos sutelktinėmis privačių asmenų lėšomis finansuoja kitų privačių asmenų, įmonių paskolas, nekilnojamojo turto ar verslo projektus. Paprasčiau sakant, didelė žmonių grupė investuoja mažas sumas į didelį projektą, o mainais už tai gauna palūkanas arba tampa projekto dalininkais (akcininkais).

    Rinkoje egzistuoja dviejų tipų platformos:

    ● Pirmojo tipo (arba klasikinės versijos) platformose investuotojams suteikiama informacijai apie paskolų gavėjus ir jie renkasi investuoti į konkretų verslo projektą, ar ne. Projektas finansuojamas tik tuo atveju, jei surenkama visa reikalinga suma.

    ● Antrojo tipo platformos parduoda pareikalavimo teises į jau išduotas paskolas. Paprastai šiose platformose apie paskolos gavėją informacijos pateikiama mažiau, bet pasiūloma išpirkimo garantija. Tai reiškia, kad jei paskolos gavėjas vėluos sumokėti išmokas, paskolos davėjas iš investuotojų išpirks paskolą.

      Tarpusavio skolinimo platformos

      Tarpusavio skolinimas – tai tiesioginis investavimas į privačių asmenų paskolas ir ypač patrauklus investuotojams, kurie suinteresuoti kuo greičiau gauti pajamas. Savo prigimtimi ši finansinė priemonė panaši į obligacijas, rizika ir pelningumu - į dividendų nuo turimų akcijų kiekio išmokas, o paprastumu – į nekilnojamojo turto turėjimą.

      ● Investicijos prasideda vos nuo kelių eurų;

      ● Investicinė grąža kaip akcijų;

      ● Investavimo procesas paprastas ir nereikalauja ypatingų žinių;

      ● Puiki priemonė diversifikuoti savo investicinį portfelį.

        Svarbu: sutelktinis finansavimas ir tarpusavio skolinimasis – skirtingi dalykai. Sutelktinis finansavimas Lietuvoje pradėjo veikti tik nuo 2018 m, kai įsigaliojo sutelktinio finansavimo įstatymas, kuriame nurodyta, kad šis finansavimas neapima vartojimo. Vartojimo paskolos ir paskolos su nekilnojamojo turto užstatu yra finansuojamos per tarpusavio skolinimosi platformas. Jų veiklą reglamentuoja LR kredito įstatymas.

        Investavimas į nekilnojamąjį turtą per platformas

        NT investavimo platformos – puikus pasirinkimas investuoti į nekilnojamąjį turtą su NT užstatu. Investuoti galima ir per tarpusavio skolinimo platformas, ir per sutelktinio finansavimo platformas:

        ● Tarpusavio skolinimas susijęs su nekilnojamuoju turtu:

          ° Vartojimo kreditai asmenims, kurie turi nekilnojamojo turto

          ° Paskolos su nekilnojamojo turto užstatu.

            ● Nekilnojamo turto sutelktinis finansavimas:

              ° Paskolos nekilnojamojo turto projektui

              ° Nuosavybės finansavimas, kai tampama dalininku.

                Kuo didesnis numatomas uždarbis, tuo didesnė rizika. Todėl prieš investuojant patartina išsamiai ištirti kiekvieną nekilnojamojo turto objektą, o tam prireiks ir laiko, ir žinių, ir patirties. Protingiausia būtų investuoti pasirenkant skirtingus būdus ir taip sumažinti riziką.

                Geriausiai įvertintos Lietuvoje veikiančios savitarpio finansavimo ir nekilnojamojo turto platformos

                Nekilnojamojo turto, kuris laikomas viena saugiausių investicijų, projektus finansuojančios, verslo ir startuolių projektus remiančios, vartojimo paskolas ir refinansavimo paslaugas Lietuvoje teikiančios įmonės:

                Profitus – investuotojų lėšomis finansuoja NT projektus ir vardan saugumo investicijos apsaugotos NT projekto savininko turto įkeitimu.

                PeerBerry – 2017 m. Latvijoje registruota ir Lietuvoje veikianti įmonė, kurią valdo tarptautinė, 9 paskolų bendroves Vidurio ir Rytų Europoje turinti ,„Aventus Group“ įmonė. Bendrovė finansuoja trumpalaikes paskolas.

                NEO Finance – finansuoja NT, vartojimo paskolas, teikia refinansavimo ir automatinio investavimo paslaugas.

                Finbee investavimas – iš kitų platformų išsiskiria itin maža minimalia investicijos suma. Investuotojų lėšomis finansuojamos įvairios vartojimo paskolos (automobilio, būsto remonto, vestuvių). Teikiamos paskolos individualiai veiklai ir verslui, refinansuojamos kitos paskolos

                Lenndy – 2016 m. Lietuvoje įkurta platforma. Sutelktinėmis investicijomis teikia vartojimo, automobilio įsigijimo, būsto, verslo paskolas, užsiima faktoringu.

                EstateGuru – Estijoje įkurta Įmonė. Teikia verslo paskolas, finansuoja nekilnojamojo turto projektus. Vykdo automatinį investavimą.

                Crowdestor – 2018 m. Estijoje įkurta ir Latvijoje veikianti veikianti įmonė. Sutelktinėmis lėšomis finansuoja verslo ir startuolių projektus. Investuoja į nekilnojamąjį turtą.

                Geriausių investavimo platformų sąrašą galite rasti svetainėje Finanpa.com.

                Užs. Nr. 482303